Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc

29 maja 2019 r.

W dniu 29 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka połączony z pożegnaniem naszych Przyjaciół z Texasu - Noah i Josh'a. Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele przygotowali przedstawienie o "Zielonej Żabce", która nie chciała być zielona, ale ostatecznie uznała to za swoją zaletę - nie znalazł jej bocian w trawie. Wniosek z tego przedstawienia streścili uczniowie klas czwartych śpiewając utwór Arki Noego "Nieidealna". Następnie obejrzeliśmy film o Amerykanach i ich pobycie w Polsce, w Naszej Szkole oraz ich dzieleniu się wiarą z nami. Później wysłuchaliśmy świadectwa Josha i Noah, którzy byli podbudowani wizytą w Szkole Sióstr Prezentek. Otrzymali od nas również szkolne mundurki, a od Siostry Dyrektor różańce poświęcone przez św. Jana Pawła II. Po zakończonych  podziękowaniach wielu spośród obecnych na sali gimnastycznej uczniów robiło sobie pamiątkowe zdjęcia z Amerykanami. W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani w stylu Teksańskim, jak kowboje, co spodobało się Josh'owi i Noah. Był to niezapomniany dzień i pozostanie w pamięci uczniów jak również naszych amerykańskich Przyjaciół.

Mateusz Pałka