Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc

18 czerwca 2019 r.

18 czerwca 2019 roku miało miejsce historyczne wydarzenie - zakończenie nauki w Gimnazjum i przekazanie Sztandaru szkoły na ręce Siostry Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, podczas której ks. Sławomir Jeziorski skierował do uczniów słowa na temat ich wyników i osiągnięć, podkreślając, że oceny liczą się przy rekrutacji, później zaś potrzebna jest inna wiedza i umiejętności - dobro, pokora, empatia.

Po Mszy Świętej i uroczystym ślubowaniu, udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie miał miejsce krótki występ artystyczny klas 8, które w humorystyczny sposób przedstawiły gimnazjalistów jako gatunek wymierający. Następnie Siostra Dyrektor przedstawiła wyniki nauczania oraz osiągnięcia poszczególnych klas i wręczyła wraz z wychowawcami świadectwa oraz nagrody. Po uroczystym wręczeniu przedstawiciele Rodziców i Samorządu podziękowali Siostrze Dyrektor i Nauczycielom, a wychowawcy przypięli przewodniczącym klas pamiątkowe tarcze, które później wraz z pięknym tableau rozdali wszystkim uczniom kończącym gimnazjum. Na koniec uroczystości nastąpiło historyczne przekazanie Sztandaru na ręce Siostry Dyrektor, była to niezwykle podniosła i wzruszająca chwila. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość zakończyła się, a uczniowie polonezem rozpoczęli ostatni taki bal w historii szkoły.

Zabawa trwała do północy. Uczniowie bawili się świetnie, przy pożegnaniu łzy same cisnęły się do oczu. Pewien etap w ich szkolnym życiu na stałe został zamknięty.

J.M.