Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc

Informujemy, że:

1. nasz tegoroczny Absolwent - Janek Fornal - przygotowujący się do uczestnictwa w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Bath w Anglii, startował w reprezentacji Polski na zawodach CPS (czesko - polsko - słowackich + gościnnie gospodarze - Austriacy) i uzyskał drugie miejsce (cała szóstka reprezentantów zajęła trzy pierwsze miejsca, zaś wszyscy pozostali znaleźli się w pierwszej 10 zawodów - na 24 startujących).
Zobacz wyniki >>

Ponadto Janek zamierzający studiować na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tam dziekańskie olimpijskie stypendium naukowe >>

Gratulujemy obu osiągnięć !!!

2. Kamil Ciebiera i Piotr Kaliciak (również tegoroczni Absolwenci naszego Liceum) na podstawie bardzo dobrego wyniku w Jagiellońskim Turnieju Matematycznym zostali zakwalifikowani do reprezentacji Polski na zawody matematyczne w Barcelonie: XI International Tournament of Young Mathematicians w dniach 1 - 8 VII 2019 r.
Tam wraz z kolegami: Radosławem Żakiem, Krzysztofem Boryczka, Piotrem Ryłko i Gabrielem Kicińskim uzyskali wyróżnienie za najlepiej rozwiązany quiz, zaś jako reprezentacja zdobyli srebrny medal (trzecie miejsce w wielkim finale) - ulegając reprezentacjom Francji i Białorusi.
Zobacz wyniki >>
Gratulujemy !!!