Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
week 35 1
week 40 30

2 września 2019 r.

2 września 2019 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nauki w Zespole Szkół im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Była to ważna chwila dla wszystkich nauczycieli i uczniów; szczególnie tych, którzy po raz pierwszy stali się częścią szkolnej społeczności, czyli klas pierwszych, czwartych i siódmych szkoły podstawowej oraz klas pierwszych liceum; liczniejszych w tym roku, gdyż składają się na nie dwa roczniki (Ci, którzy kończyli gimnazjum oraz Ci po szkole podstawowej).

Od tego roku uczniowie będą uczyć się w dwóch budynkach. Na ul. Ks. Jałowego klasy 7 i 8 oraz liceum, zaś w nowym budynku na ul. Lisa-Kuli klasy 1, 4 oraz 5 Szkoły Podstawowej. Z tego też względu jedna uroczystość odbyła się dla Szkoły Podstawowej; uczniowie po Mszy Świętej i akademii przeszli zwiedzić nowy budynek i obejrzeć swoje sale; druga część zaś dotyczyła wyłącznie uczniów liceum. W pierwszej Mszę świętą odprawił ks. Andrzej Motyka, drugiej przewodniczył nowy katecheta ks. Grzegorz Wójcik.

Siostra Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli, przedstawiła nowych pracowników i wychowawców oraz rozdała Nagrody Dyrektora za wybitne osiągnięcia. Na szczególną uwagę zasługują dwa z nich: Jan Fornal, który zdobył 21 lipca złoty medal na 60. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła się w Bath (Wielka Brytania) i Kamil Ciebiera, który zdobył srebrny medal i uzyskał najwyższy wynik reprezentacji Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej i Astrofizycznej, która odbyła się w Keszthely na Węgrzech.

Początek września wiąże się z ważnymi dla Polski wydarzeniami, nie mogło więc zabraknąć wykładów historycznych. W pierwszej części s. Regina Dąbrowska zachęcała uczniów do wzięcia udziału w akcji Bohater ON oraz wysyłania kartek powstańcom, w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na udział dzieci w powstaniu warszawskim, uczniowie wysłuchali też fragmentu wzruszającej piosenki „Orzeł Biały”, upamiętniającej walczące dzieci. W drugiej części licealistom to wydarzenie przybliżyła p. Joanna Kordzikowska.

Następnie grupa uczniów opowiedziała o swoich wakacyjnych wyjazdach:

Grupę Przyjaciół Wujka reprezentowali Marcin Mazur i Andrzej Zuzak, Grupę BTW (Bóg Taniec Wypoczynek) Kornelia Januszewska i Weronika Rybka, zaś grupę PTTK Alicja Chabko.

Po wysłuchaniu ich wspomnień i obejrzeniu zdjęć wybrzmiał hymn państwowy i uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Przed nami nowy rok i nowe wyzwania!

J.M.