Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc

"Krzyż nie jest znakiem śmierci, ale życia;
       nie rozczarowania, ale nadziei;
       nie klęski, ale zwycięstwa"
św. JPII

W piątek 13 września,  w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża Świętego uczniowie naszej szkoły włączając się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem” uczestniczyli w krótkiej modlitwie.

W budynku szkoły podstawowej Siostra Dyrektor Krystyna Dębowska przybliżyła uczniom specyfikę tego święta, podkreśliła jego rangę i odmówiła wraz z uczniami przy zapalonej świecy - znaku Chrystusa - dziesiątek różańca.

W budynku liceum na szczególną modlitwę pod Krzyżem uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w kaplicy o 12:15. Tu ksiądz katecheta Grzegorz przybliżył charakter dnia, uczniowie odczytali kilka fragmentów Ewangelii, a wszyscy wraz z chórem śpiewem adorowali Krzyż. Szkolną kaplicę tego dnia odwiedziło chyba trochę więcej uczniów i nauczycieli niż zazwyczaj, którzy przynieśli Jezusowi Ukrzyżowanemu swoje małe krzyże – te fizyczne np. z bierzmowania, ale przede wszystkim te duchowe – dnia codziennego.

J.M. & J.P.