Kalendarium

Poprzedni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

IMG 20190921 WA0039

      
    21 września 2019 r.

    "Życie darem" - Niedziela Rzeszowska - 13 X 2019 r. >>

 Życie uczynione darem

21 września 2019 roku w Toruniu odbyła się szczególna uroczystość – wprowadzenie relikwii bł. Matki Zofii Czeskiej, założycielki naszej szkoły do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ponad 150 uczniów wraz z nauczycielami i przedstawicielami rodziców pojechało do Torunia, aby wziąć udział w tej uroczystości. Jeszcze w piątek mieli oni okazję zobaczyć urokliwą gotycką Starówkę oraz odwiedzić Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. W sobotę rano młodzież zwiedziła sanktuarium, o którym ciekawie opowiadał ksiądz kustosz Andrzej Laskosz. Szczególną uwagę zwrócił na sylwetki świętych Kościoła i wybitnych Polaków, których wizerunki zdobią ścianę ołtarzową. Podkreślał wagę znajomości historii swego kraju dla budowania tożsamości narodowej.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. prof. Jana Machniaka. Wśród koncelebransów byli księża związani ze Zgromadzeniem Sióstr Prezentek. Oprócz szkół z Krakowa i Rzeszowa reprezentowane były także: Błażowa, Bukowno, Częstochowa, Janków, Jordanów, Łukowica, Świdnica, Warszawa, Zabrze. W procesji uroczyście wniesiono relikwie bł. Matki Zofii Czeskiej i umieszczono przy ołtarzu obok Jej wizerunku. Pozostaną odtąd w sanktuarium pośród relikwii 36 polskich świętych i błogosławionych. Homilię wygłosił ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, który zaznaczył, że uczniowie szkół Sióstr Prezentek tworzą Bożą armię. Akcent położył na wychowanie młodzieży, które nie może skupiać się na hodowaniu czy tresurze, ale musi prowadzić do przemiany serc. Po komunii św. odmówiony został akt osobistego oddania się Matce Bożej oraz ucałowano relikwie Matki Zofii. Mszę św. uświetnił występ naszego szkolnego chóru.

Uroczystość ma bardzo duże znaczenie dla Zgromadzenia Sióstr Prezentek oraz całej społeczności szkolnej. Wymowny jest fakt, że odbyła się ona pod koniec Tygodnia Wychowania, któremu całe swoje życie poświęciła bł. Matka Zofia Czeska.

Magdalena Dygoń

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview