Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc

20190926 112924

26 września 2019 r.

26 września uczniowie klas 5 SP wraz z wychowawcami oraz s. Magdaleną Letkowską i p. Michałem Stefanikiem wybrali się na Dzień Refleksji do Krakowa.
Wczesnym rankiem zebrali się pod Kościołem Chrystusa Króla i wyruszyli, by spędzić ze sobą miłe chwile. Po przyjeździe na miejsce zwiedzili Bazylikę św. Franciszka z Asyżu z pięknymi witrażami Stanisława Wyspiańskiego. Na wprost kościoła znajduje się Okno Papieskie, z którego wielokrotnie przemawiał patron naszej szkoły Jan Paweł II.
W Krakowie nie mogło zabraknąć wizyty w kościele św. Jana, gdzie znajdują się relikwie bł. Matki Zofii Czeskiej, założycielki szkoły. O historii kościoła i obrazie Matki Bożej Wolności opowiedziała Siostra Dyrektor Ewa Mierzwa.
Po Mszy Świętej 5 klasiści udali się do domu bł. Matki Zofii przy ul. Szpitalnej, gdzie zwiedzili budynek, odwiedzili kaplicę, izbę pamięci z tablicami dotyczącymi jej życia, pracy, posługi w zgromadzeniu, następnie uczniowie posilili się obiadem.
Na koniec grupa udała się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema - parku edukacyjnego, w którym podziwiano konstrukcje i modele objaśniające prawa fizyki i zjawiska przyrody (huśtawki, równoważnie, turbiny wodne itp.)
W dobrych nastrojach, pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie wrócili do Rzeszowa.
J. M.