Kalendarium

Poprzedni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

3

 

      26-27 września 2019 r.

 

 

W dniach 26 - 27 września w domu rekolekcyjnym Tabor w Rzeszowie odbyły się dni skupienia dla najstarszych klas szkoły podstawowej oraz pierwszych i drugich liceum. Podzieleni na dwie grupy (do południa i po południu) uczniowie wysłuchali świadectwa pani Patrycji Hurlak - aktorki, która o sobie mówi „nawrócona wiedźma”.

Pierwszego dnia pani Patrycja rozpoczęła spotkanie od krótkiej modlitwy i godzinnego świadectwa swojego nawrócenia. Opowiedziała jak już w dzieciństwie związana była z okultyzmem i magią, nie mając świadomości, że takie życie nie jest „normalne”. Dzieliła się świadectwem poszukiwania szczęścia jako aktorka, potem reżyserka i producentka i pustki wewnętrznej, w której trwała. Przedstawiła też moment nawrócenia. Po przerwie przygotowała zgromadzonych do projekcji filmu pt. „Maria Magdalena”.

Ostatnią częścią tego spotkania było prowadzone przez panią Patrycję wprowadzenie do lektury Słowa Bożego i zaproszenie do udziału w spotkaniu kolejnego dnia.

Piątkowy dzień skupienia miał charakter bardziej refleksyjny. Zaczął się również od świadectwa pani Hurlak, zwróciła w nim jednak bardziej uwagę na sposób i jakość przeżywania przez nią (ale także przez nas) Eucharystii. Opowiedziała o swoim odkrywaniu Mszy Świętej i spotkaniu z prawdziwym Bogiem. Niezwykłym momentem tej części było namaszczenie głów uczestników olejkiem arganowym (przywiezionym przez panią Patrycję z Magdalii – krainy, w której za czasów Jezusa żyła Maria Magdalena). Dwie ostatnie części dni skupienia były możliwością do faktycznej kontemplacji Boga – najpierw w czasie adoracji w ciszy – bez instrumentów (!), co w szkole jest raczej ewenementem. Na zakończenie spotkania odbyła się Msza Święta, dla niektórych niezwykła, ponieważ znów nie było w jej trakcie muzycznych ozdobników – na co wcześniej w przygotowaniu zwracała uwagę pani Patrycja.

Dobrze, że tegoroczne dni skupienia zakończyły się w piątek, było jeszcze całe dwa dni, aby przeżyć i przemyśleć treści, które na nich się pojawiły.

                                                                                                              J.P.

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview