Kalendarium

Poprzedni miesiąc Listopad 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

4e

 

      8 października 2019 r.

 

      8 października bieżącego roku miały miejsce dwa ważne wydarzenia - poświęcenie budynku Szkoły przy ulicy Lisa Kuli 13 połączone ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej i uroczystym pasowaniem. O 13:00 uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz prałat Władysław Jagustyn - proboszcz parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie, na terenie której znajduje się budynek Szkoły. Podczas Eucharystii najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do solidnej nauki, miłości Ojczyzny, dbania o dobre imię klasy i szkoły. Po Mszy Świętej ksiądz Prałat poświecił nowy budynek i przeszedł do poszczególnych sal lekcyjnych. 
Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Wychowawczyni Agaty Kotuli-Roj. Oprócz pięknych recytacji, wykonali również kilka piosenek, a ich występowi towarzyszył chór Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rząsy i Pana Michała Stefanika. 
W tym szczególnym dniu na scenie wystąpili również uczniowie klasy czwartej, którzy powitali młodszych kolegów i koleżanki w szkolnym gronie. Następnie pierwszoklasiści podchodzili kolejno do Siostry Dyrektor, która pasowała każdego z nich na ucznia Szkoły Podstawowej i wręczała pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem. 
 
Ilona Stępień
                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview