Poprzedni miesiąc Listopad 2019 Następny miesiąc
week 44 1 2 3

16 października 2019 r.

Kolejny w historii Dzień Patrona jak zwykle społeczność szkolna świętowała wyjątkowo. Środowy poranek rozpoczął się od składania życzeń Nauczycielom (wszak poniedziałek 14 października był nietypowo dniem wolnym). Następnie w kaplicy odbyła się Msza Święta celebrowana przez ks. biskupa Jana Wątrobę, który przyjął ślubowanie uczniów rozpoczynających przygodę ze szkołą Sióstr Prezentek.

Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiła druga część uroczystości – program artystyczny „Powołani do świętości" w tym roku przygotowały p. Elżbieta Słowik oraz p. Joanna Markowska.

Przedstawienie dotyczyło wymiarów świętości papieża Jana Pawła II. Spośród wielu aspektów wybrano cztery: umiłowanie Boga i życie Bogiem, miłosierną miłość, radość przebywania z ludźmi oraz maryjny chrystocentryzm.

Głównym celem było przekonanie zebranych, że KAŻDY może być święty! Myśl tę wspaniale oddali piosenką najmłodsi uczniowie szkoły - pierwszoklasiści, którzy swoim debiutanckim występem na deskach szkolnej sceny wzbudzili zachwyt zebranych.

Oprócz nich doskonale poradzili sobie na scenie uczniowie klasy 5a i 5b oraz II B i III E.

Uroczystość uświetnił jak zawsze szkolny chór, liczący ponad 100 osób oraz soliści Maksymilian Stalec i Karol Lenart oraz Eryk i Karol Dudzińscy, Lena Ożóg i Liliana Standyło.

W myśl hasła przewodniego przedstawienia najmłodsze klasy stworzyły plakaty ilustrujące wymiary świętości papieża. Klasa 1. przy pomocy farb odcisnęła swoje palce, ukazując w ten sposób tłumy wiernych na spotkaniach z papieżem, klasa 4. ułożyła własną modlitwę dotyczącą codziennych trudów i niepowodzeń. Klasy 5. z kolei wpisały swoje dobre uczynki względem innych i przykleiły pod wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Drugi plakat zaś dotyczył pielgrzymowania do miejsc maryjnych. Uczniowie obok hasła Totus Tuus przykleili swoje zdjęcia z Matką Bożą.

Posileni ucztą duchową, pokrzepieni słowem przedstawicielki Rady Rodziców p. Agnieszki Przywary (którą Siostra Dyrektor przedstawiła również jako autorkę zbeletryzowanej biografii Matki Zofii Czeskiej), wzmocnieni życzeniami dla Nauczycieli, które skierowała w imieniu uczniów Weronika Błażej i pobłogosławieni przez księdza biskupa uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych, by na słodko – kremówką zakończyć uroczysty Dzień Patrona.

J.P. & J.M.