Poprzedni miesiąc Grudzień 2019 Następny miesiąc
week 48 1
week 1 30 31

10-16 listopada 2019 r.

Jak co roku - w otoczeniu 11 listopada - odbyły się olimpijskie warsztaty matematyczne, w których w tym roku brała udział rekordowa 34 - osobowa reprezentacja uczniów SP i LO. (zdjęcia nr 1, 1a,1b)

Uczestnikami byli również uczniowie z Krosna, Tarnowa, Olkusza, Kielc, Piotrkowa Tryb., Krakowa, Bielska - Białej - w łącznej liczbie 80. (zdjęcie nr 2)

Kadrę stanowili nauczyciele: prof. Mariusz Kraus z LO Sióstr Prezentek oraz prof. Paweł Kwiatkowski z I LO w Piotrkowie Trybunalskim; oraz studenci UJ - wielokrotni uczestnicy warsztatów oraz medaliści międzynarodowych olimpiad matematycznych: Radomił Baran, Maciej Dziuba, Jan Fornal oraz Kamil Galewski (zdjęcie nr 3).

Uczniowie byli przydzieleni do grup: początkującej, średniej, starsze oraz elity. Przez cztery dni odbywały się konkursy zadaniowe. W piątym rozgrywano mecze matematyczne.

W grupie średniej w czołowej 10 znalazło się 5 uczniów z naszej szkoły: Jakub Zając, Kinga Mazgaj, Józef Pelc, Filip Ciebiera i Kajetan Ożóg. (zdjęcie nr 4)

W grupie starszej w czołowej 10 uplasowało się 2 uczniów: Patryk Marszałek i Maciej Rut. (zdjęcie nr 5)

Oprócz zajęć z matematyki (na które składało się omówienie rozwiązań zadań, referaty, mecz matematyczny) uczniowie korzystali z sali gimnastycznej (zdjęcia nr 6, 6a, 6b), z bilarda, grali w szachy (zdjęcie nr 7), ping ponga. Grupa młodsza zwiedziła też wystawę multimedialną poświęconą Gorczańskiemu Parkowi Narodowemu.

Można było podziwiać urokliwe widoki okolic Poręby i Niedźwiedzia w jesiennej szacie. (zdjęcia nr 8, 8a, 8b, 8c).

W sobotę wracając z warsztatów odwiedziliśmy Kraków - tam 11 uczniów uczestniczyło w Jagiellońskich Warsztatach Olimpijskich (zdjęcia 9, 9a - fontanna obok siedziby Wydziału Matematyki i Informatyki UJ).

Uczennica klasy III LO Aleksandra Kowalska opuściła nasze warsztaty w czwartek, by od soboty reprezentować Polskę w drużynowych zawodach matematycznych Baltic Way w Szczecinie - wróci do nas zapewne z medalem! (mam przecieki, że co najmniej srebrnym)

Organizator warsztatów, nauczyciel matematyki w LO w scenerii z westernów (zdjęcia 9b, 9c) - dr M. Kraus

PS   Do Poręby wrócimy na początku roku szkolnego 2020/2021 ... Już tęsknimy!!!