Poprzedni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
week 1 1 2 3 4 5
week 5 27 28 29 30 31

1c10 stycznia (2020 r.) w naszej szkole odbyła się, jak co roku, Uroczystość opłatkowa dla Szkoły Podstawowej.

Rodzice i Uczniowie zebrali się w szkolnej kaplicy, by Eucharystią rozpocząć czas wspólnego kolędowania. Mszy Świętej przewodniczył Ojciec Narcyz Klimas, przebywający od 32 lat w Jerozolimie. Niezwykły gość opowiedział o tamtejszej szkole i obchodach Świat Bożego Narodzenia w miejscu, w którym wszystko się zaczęło. Zachęcał nas do odwiedzenia Ziemi Świętej, dzielił się swoim świadectwem i wiarą.
Swoją obecnością zaszczycił nas również Marszałek Województwa Podkarpackiego p. Władysław Ortyl. Dzięki jego wsparciu i pomocy Szkoła Podstawowa ma nowy budynek, w którym mogą się uczyć najmłodsi uczniowie. Ich reprezentanci podziękowali Panu Marszałkowi po Mszy Świętej za życzliwość i pomoc.
Kolejnym punktem programu były jasełka przygotowane przez p. Anetę Curzytek, p. Monikę Hadam i p. Agatę Kotulę-Roj. Najmłodsi uczniowie wzbudzili największe zainteresowanie widowni, nie tylko grą aktorską, ale też pięknym śpiewem. Wcielili się oni w rozmaite zwierzęta apelujące o dbanie o środowisko naturalne, w którym żyją; ich starsi koledzy w postaci z bajek, które przybyły do żłóbka ze skromnymi darami, a starsi odegrali pasterzy, królów czy Heroda z diabelską świtą. Na koniec scenę rozjaśnił blask zimnych ogni, przypominających gwiazdę betlejemską.
Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Rząsy i p. Michała Stefanika.
Po jasełkach głos zabrała Siostra Dyrektor i Przedstawiciel Rady Rodziców, a później nastąpiło błogosławieństwo opłatków, z którymi przedstawiciele uczniów udali się do swoich klas, gdzie wspólnie z Rodzicami świętowali, kolędowali i dzielili się radością.

J.M.