Kalendarium

Poprzedni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31
Brak wydarzeń
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

IMGP3472

 

     26 czerwca 2020 r.

 

 

Po niezwykłych dziesięciu miesiącach roku szkolnego niespodziewanie przerwanego w połowie marca informacją o wybuchu pandemii koronawirusa i przeniesieniu nauki na zdalne nauczanie, przyszedł upragniony dzień odebrania świadectw – trochę inny niż 19. wcześniejszych zakończeń roku.

Uczniowie zgromadzili się w szkole (z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – maseczki, dezynfekcja rąk, bezpieczna odległość) w dwóch grupach. Uczniowie SP i LO po szkole podstawowej rozpoczęli dzień od wspólnej Mszy Świętej w szkolnej kaplicy, po której głos zabrała Siostra Dyrektor Anna Telus, przedstawiciel Uczniów i Rodziców. W tym czasie licealiści spotkali się w salach lekcyjnych, by wspólnie podsumować miniony rok szkolny, porównać swoje wyniki z wynikami rówieśników, ale przede wszystkim by z rąk Wychowawców odebrać świadectwa, a najlepsi i zasłużeni także cenne nagrody książkowe.

Gdy pierwsza grupa udała się do swoich klas, starsi licealiści również udali się na Mszę Świętą, po której również życzenia zdrowych i spokojnych wakacji złożyła Siostra Dyrektor. Przewodniczący Rady Rodziców życzył powrotu do szkoły we wrześniu w „normalnych” warunkach, a przedstawicielka Uczniów zapewniła, że po wakacyjnym odpoczynku uczniowie chętnie wrócą do szkolnego wysiłku.

Niezwykły dzień zakończenia roku szkolnego dla wielu zakończył się wspólnym – bezpiecznym wyjściem ze znajomymi na lody, pizzę, czy po prostu do parku – przecież trzeba było nadrobić czas widzenia się tylko „online”!

                                                                                                                             J.P.

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview