Poprzedni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
week 31 1 2
week 36 31

26 czerwca 2020 r.

Po niezwykłych dziesięciu miesiącach roku szkolnego niespodziewanie przerwanego w połowie marca informacją o wybuchu pandemii koronawirusa i przeniesieniu nauki na zdalne nauczanie, przyszedł upragniony dzień odebrania świadectw – trochę inny niż 19. wcześniejszych zakończeń roku.

Uczniowie zgromadzili się w szkole (z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – maseczki, dezynfekcja rąk, bezpieczna odległość) w dwóch grupach. Uczniowie SP i LO po szkole podstawowej rozpoczęli dzień od wspólnej Mszy Świętej w szkolnej kaplicy, po której głos zabrała Siostra Dyrektor Anna Telus, przedstawiciel Uczniów i Rodziców. W tym czasie licealiści spotkali się w salach lekcyjnych, by wspólnie podsumować miniony rok szkolny, porównać swoje wyniki z wynikami rówieśników, ale przede wszystkim by z rąk Wychowawców odebrać świadectwa, a najlepsi i zasłużeni także cenne nagrody książkowe.

Gdy pierwsza grupa udała się do swoich klas, starsi licealiści również udali się na Mszę Świętą, po której również życzenia zdrowych i spokojnych wakacji złożyła Siostra Dyrektor. Przewodniczący Rady Rodziców życzył powrotu do szkoły we wrześniu w „normalnych” warunkach, a przedstawicielka Uczniów zapewniła, że po wakacyjnym odpoczynku uczniowie chętnie wrócą do szkolnego wysiłku.

Niezwykły dzień zakończenia roku szkolnego dla wielu zakończył się wspólnym – bezpiecznym wyjściem ze znajomymi na lody, pizzę, czy po prostu do parku – przecież trzeba było nadrobić czas widzenia się tylko „online”!

J.P.