Kalendarium

Poprzedni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31
Brak wydarzeń
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

IMGP3340

 

     22 czerwca 2020 r.

 

 
 

Jak historia szkoły sięga wstecz, takiego zakończenia nauki dla maturzystów jeszcze nie było!

22 czerwca absolwenci LO po trzymiesięcznej przerwie (spowodowanej pandemią koronawirusa) po raz ostatni w mundurkach galowych przekroczyli mury szkoły.

Dzień rozpoczął się Mszą Świętą w szkolnej kaplicy, w czasie której absolwenci złożyli ślubowanie na zakończenie szkoły. Wyjątkowym momentem na zakończenie Mszy św. było przekazanie krzyża ceremoniarza Liturgicznej Służby Ołtarza. Paweł Babiarz absolwent kl. IIID pożegnał się ze swoją funkcją, a jego miejsce zajął Bartosz Zając z klasy IIA.

Druga część odbyła się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru pocztom z klas drugich. Następnie głos zabrała Siostra Dyrektor Anna Telus, która podsumowała i scharakteryzowała trzyletnie zmagania poszczególnych klas. W imieniu Wychowawców klas trzecich głos zabrała p. prof. Gertruda Sowa, która jak zawsze mądrze i poetycko złożyła życzenia absolwentom.

W czasie znacznie krótszej części spotkania na sali Siostra Dyrektor zaprezentowała wyniki nauczania w ciągu trzech lat, wyniki uczniów z najwyższymi średnimi w poszczególnych klasach oraz krótko podsumowała przebieg matur. Ogłosiła także Laureatów nagrody „Sofian” oraz wręczyła nagrody Dyrektora uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach ogólnopolskich. Na zakończenie Siostra Dyrektor wręczyła także ryngrafy z podziękowaniami najbardziej zasłużonym Rodzicom uczniów z klas maturalnych. Na sali głos zabrali także przedstawiciele Absolwentów oraz przedstawiciel Rady Rodziców.

Ostatnia część dnia – dla wielu najbardziej wyczekiwana - to spotkanie w salach z Wychowawcą, w czasie której absolwenci otrzymali świadectwa oraz narody za trzyletnią pracę. Niektóre spotkania przeciągnęły się nawet do godzin popołudniowych – przecież trzeba było się nagadać, powspominać no i pożegnać w dawno niewidzianym gronie klasowym!

                                       J.P.

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview