Poprzedni miesiąc Wrzesień 2020 Następny miesiąc
week 40 28 29 30

1 września 2020 r.

1 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie ze względów bezpieczeństwa spotkali się w trzech grupach, szkoła podstawowa uczestniczyła w Mszy Świętej o godzinie 8:00 koncelebrowanej przez nowego katechetę ks. Krzysztofa Wilczkiewicza, I klasy LO oraz II klasy LO po szkole podstawowej miały swoją mszę o 10:00 przewodniczył jej ks. Andrzej Motyka, pozostali uczniowie spotkali się o 12:00 i uczestniczyli w Mszy Świętej odprawianej przez ks. Grzegorza Wójcika. Księża katecheci przypomnieli uczniom, że zaczynamy rok szkolny po długiej i trudnej przerwie, dlatego należy podziękować Bogu za ten czas, upraszać łaski i prosić o błogosławieństwo na najbliższe dni pracy intelektualnej i pracy nad sobą.

Po Eucharystii najmłodsi uczniowie udali się do budynku przy ul. Lisa-Kuli 13, zaś starsi wysłuchali wykładu p. Tomasza Januszewskiego „Bitwa warszawska, czyli Cud nad Wisłą”. Następnie przeszli do wyznaczonych sal, by spotkać się z wychowawcą.

Po każdej Mszy Świętej przedstawiciele Rodziców, Nauczycieli i Uczniów podziękowali Siostrze Annie Telus, którą po wielu latach kierowania szkołą powołano do nowej, zaszczytnej roli, została bowiem Matką Generalną Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Dyrektorem szkoły z dniem 1 września 2020 została Siostra Bernarda Rozmus.

J.M.