Kalendarium

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 36 1 2 3 4 5 6
week 37 7 8 9 10 11 12 13
week 38 14 15 16 17 18 19 20
week 39 21 22 23 24 25 26 27
week 40 28 29 30
Brak wydarzeń
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

3

 

   4 września 2020 r.

 

 

4 września nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowe Czytanie. Jest ona organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, i nowele polskie. W tym roku w głosowaniu zwyciężyła Balladyna Juliusza Słowackiego.

Nauczyciele, poprzez radiowęzeł szkolny, odczytali dla uczniów fragmenty dramatu. W rolę Wdowy wcieliła się p. Bernadeta Michalska, Aliny - p. Magdalena Dygoń, Balladyny - p. Małgorzata Czyż-Jaśkiewicz, zaś Kirkora odegrał - p. Waldemar Kazak. Nad efektami dźwiękowymi czuwał p. Robert Sołtys, zaś scenariusz przygotowały p. Aneta Wojciechowska i p. Joanna Markowska.

Dla uczniów przewidziany był również konkurs ze znajomości treści. Zadano im trzy pytania dotyczące lektury, chętni uczniowie zapisali odpowiedzi na kartkach, z których wylosowano zwycięzcę. Okazał się nim uczeń klasy 1A (humanistycznej) Miłosz Ciwiński. Otrzymał on książkę „Klasyka mistrzów. Juliusz Słowacki - wybór poezji” z dedykacją oraz słodki upominek.

Dziękujemy organizatorom akcji oraz aktorom i gratulujemy zwycięzcy.    

J.M.

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview