Poprzedni miesiąc Październik 2020 Następny miesiąc

2 października 2020 r.

2 października gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Kaczmarzyka, który od dziecka pasjonuje się meteorytami. Kiedyś Jego marzeniem było mieć taki kosmiczny, czarny kamień. Dziś jest właścicielem niezwykłej kolekcji.

Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych i drugiej SP dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat kosmosu i znajdujących się tam ciał niebieskich. Pan Marcin zafascynował małych słuchaczy swoją opowieścią dotyczącą pochodzenia, właściwości i sposobów odróżniania meteorytów od skał ziemskich. Dzieci dowiedziały się również jak dzielimy meteoryty ze względu na ich budowę. Największą atrakcją był pokaz okazów z kolekcji Pana Marcina i możliwość wzięcia ich do ręki. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pięknie wydaną, pamiątkową broszurę Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. To było bardzo miłe i ubogacające spotkanie.

Dziękujemy Panu Marcinowi za wyjątkową lekcję.

A. K-R.