Kalendarium

Poprzedni miesiąc Październik 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4
week 41 5 6 7 8 9 10 11
week 42 12 13 14 15 16 17 18
week 43 19 20 21 22 23 24 25
week 44 26 27 28 29 30 31
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

5

   

     2 października 2020 r.

 

       2 października gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Kaczmarzyka, który od dziecka pasjonuje się meteorytami. Kiedyś Jego marzeniem było mieć taki kosmiczny, czarny kamień. Dziś jest właścicielem niezwykłej kolekcji.

Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych i drugiej SP dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat kosmosu i znajdujących się tam ciał niebieskich. Pan Marcin zafascynował małych słuchaczy swoją opowieścią dotyczącą pochodzenia, właściwości i sposobów odróżniania meteorytów od skał ziemskich. Dzieci dowiedziały się również jak dzielimy meteoryty ze względu na ich budowę. Największą atrakcją był pokaz okazów z kolekcji Pana Marcina i możliwość wzięcia ich do ręki. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pięknie wydaną, pamiątkową broszurę Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. To było bardzo miłe i ubogacające spotkanie.

   Dziękujemy Panu Marcinowi za wyjątkową lekcję.

A. K-R.

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview