Poprzedni miesiąc Wrzesień 2021 Następny miesiąc

Wirtualny spacer po szkole

SAM 4960

3 września 2021 r.

Już tradycją stało się, że w naszej szkole nauczyciele w ramach Narodowego Czytania przygotowują słuchowisko dla uczniów. W dziesiątej edycji ogólnonarodowej imprezy lekturą jubileuszową został wybrany dramat Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność pani Dulskiej". Dramat naturalistyczny z początku XX wieku traktuje o niestety ciągle aktualnych problemach - obłudzie, zakłamaniu, materializmie, ograniczeniu umysłowym. Ciekawostką może być fakt, że sztuka ta wzbogaciła język polski o termin "dulszczyzna". Barwne postaci, komizm sytuacyjny i gorzka ironia to z pewnością atuty "Moralności pani Dulskiej".

Oprócz słuchowiska, które nauczyciele przedstawili przez szkolny radiowęzeł, uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie i odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Dlaczego pani Dulska nie wzięła swoich córek do teatru?
2. Jaki sekret, dotyczący Zbyszka, zdradziła Hesia Meli?
3. Jak miał na imię mąż Dulskiej?
I dodatkowe pytanie nr 4: Jaka jest jedyna kwestia wypowiedziana przez męża pani Dulskiej w dramacie?

Spośród poprawnych odpowiedzi wylosowano dwie, które zostały nagrodzone. Ich autorki to: Lena Sekulska z kl. 1A Liceum oraz Marika Kisilewicz z kl. 3A Liceum. Obie uczennice odebrały nagrody i gratulacje z rąk samej Siostry Dyrektor Bernardy Agaty Rozmus.

Już dziś zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie i związany z nim konkurs, który mamy w planie zorganizować za rok :)

logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek