facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Solidarni z Ukrainą

Polska

     Ukraina

Plakat PomagamUkrainie


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Marzec 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3 4 5
week 10 6 7 8 9 10 11 12
week 11 13 14 15 16 17 18 19
week 12 20 21 22 23 24 25 26
week 13 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

4P0A9657

 

    

     12-13 stycznia 2023 r.

 

 

Po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do dawnej tradycji spotkań opłatkowych w poszerzonym gronie uczniów, ich rodzin i zaproszonych gości. W czwartek gospodarzami spotkania byli maturzyści, dla których była to ostatnia taka szansa wspólnego świętowania. Gościem specjalnym uroczystości był Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Przybyła również Matka Generalna Anna Telus, która uczestniczyła także w piątkowym spotkaniu licealistów z młodszych roczników. Przebieg uroczystości w obu dniach był podobny.

Najpierw wszyscy zgromadzili się w szkolnej kaplicy, by podobnie jak pasterze i królowie złożyć hołd Dzieciątku - Jezusowi obecnemu w Eucharystii. Później mogliśmy podziwiać przepiękne Jasełka w reżyserii pani Anety Wojciechowskiej, oparte na kolędach i pastorałkach Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego z albumu „Szukamy stajenki”. Łączyły one spontaniczną radość z powagą i głębią przesłania zawartego w tekstach wyśpiewanych przez nasz niezrównany szkolny chór, wspierany przez grupę instrumentalistów. Chórzyści pani Małgorzaty Rząsy i pana Michała Stefanika wykazali się pełnym profesjonalizmem, oddając żywiołowość i liryzm kolęd. Na wielkie brawa zasłużyli też aktorzy, którzy przedstawili historię Bożego Narodzenia tańcem i gestem. Pomysłowe stroje, przemyślane układy choreograficzne, efekty świetlne sprawiły, że była to prawdziwa uczta dla oka i ducha. Na twarzach dzieci widać było zachwyt i radość (zwłaszcza, gdy na scenie pojawiły się zwierzątka), a dorośli nie kryli wzruszenia, bowiem cud narodzin Zbawiciela łączył się z zapowiedzią Jego męki i śmierci. Przedstawione przez licealistów Misterium „napełniło duszę darami wzruszeń”, niosło z sobą głębokie przesłanie, by docenić cud życia oraz cud Bożej i ludzkiej miłości.

Po przemowach i życzeniach zaproszonych gości nie mogło zabraknąć wyjątkowego w naszej tradycji zwyczaju dzielenia się opłatkiem.

Następnie wspólne świętowanie przeniosło się klas. Do późnych godzin wieczornych słychać było dochodzące z sal lekcyjnych śpiewy kolęd i pastorałek. Czas spędzony przy słodkim poczęstunku był okazją do wzajemnego poznawania się i zacieśniania więzi. Pokazał, jak bardzo tęsknimy za takimi chwilami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość, a także tak licznie przybyłym rodzicom oraz rodzeństwu naszych uczniów. Dobrze jest razem dzielić radość z Bożego Narodzenia.

Monika Dulińska

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview