facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Solidarni z Ukrainą

Polska

     Ukraina

Plakat PomagamUkrainie


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Marzec 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3 4 5
week 10 6 7 8 9 10 11 12
week 11 13 14 15 16 17 18 19
week 12 20 21 22 23 24 25 26
week 13 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

IMG 20230115 WA0004

 

 

     14 stycznia 2023 r.

 

 

Po dwóch dniach świętowania licealistów przyszedł czas na spotkanie opłatkowe dla uczniów ze szkoły podstawowej. Dla wielu z nich było to pierwsze takie spotkanie, bowiem przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii świętowaliśmy Boże Narodzenie w innej formie.

Uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem, a czasami również dziadkami licznie przybyli na uroczystość. Najpierw wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej przez zaproszonego gościa o. Natana Kwiatkowskiego. Następnie zgromadzeni obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów z klas 2- 5 pod kierunkiem pani Pauliny Greli oraz pani Joanny Markowskiej. Dla wielu młodych aktorów było to z pewnością wielkie przeżycie, bowiem występowali na prawdziwej scenie i to przed tak liczną publicznością. Poradzili sobie świetnie. Uwagę zwracały też piękne kolorowe stroje i dopracowana scenografia. Jasełka przeniosły historię Bożego Narodzenia w czasy współczesne. Maryja z Józefem spotkali m.in. harcerzy, górali, lekarzy, kucharzy. Na scenie mogliśmy też zobaczyć zabieganą rodzinę krzątającą się przy przygotowaniach do Świąt, która zapomniała, na co tak właściwie czeka. Na szczęście anioły przypomniały: „że najważniejszy w te święta jest Jezus, Dziecina mała, co w ubogiej stajence wśród zwierząt na sianku leżała”.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Małgorzatę Rząsę i pana Michała Stefanika. Młodzi chórzyści radośnie wyśpiewali bogaty repertuar polskich kolęd. Siostra wicedyrektor Olena Dremlyuga złożyła wszystkim noworoczne życzenia. Następnie ks. Grzegorz Wójcik poświęcił opłatki, którymi później dzieliliśmy się w klasowych gronach. Dalsze świętowanie przeniosło się do pięknie udekorowanych sal, w których rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek. Długo wspólnie kolędowano. Uczniowie prezentowali swoje zdolności muzyczne i wokalne. Był to czas wspólnej radości oraz wzajemnego poznawania się. Siostry dyrektor wraz z księżmi jak kolędnicy osobiście odwiedzili każdą z klas. Panowała prawdziwie rodzinna atmosfera.

Monika Dulińska

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview