Szkoły Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Poprzedni miesiąc Listopad 2017 Następny miesiąc
week 44 1 2 3 4 5

11 listopada 2017 r.

Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna,
Bo pola, sioła, okopy
I krew, i ciało, i ta jego blizna
To ślad - lub - stopy.

(C. K. Norwid, Moja Ojczyzna)

11 listopada w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznej, którego pomysłodawcą był Pan Jerzy Wojnicki, a wspomogły go swoim zaangażowaniem i organizacją Nauczycielki: p. prof. Agnieszka Bober, p. prof. Katarzyna Dziedzic oraz p. prof. Barbara Lamers. Rozpoczął się on o godzinie 18:00 w Auli Jana Pawła II. Na spotkanie przybyli Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, Absolwenci i osoby związane ze szkołą. Przy wejściu do Auli Jana Pawła uczestnicy otrzymali biało-czerwone emblematy i polskie flagi. Podczas wieczoru wspólnie śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary i akordeonu. Niezwykle pomocny był wyświetlany na telewizorach tekst piosenek. Maciej Lampart zagrał na trąbce pieśń „Legiony”, a Natalia Duda wraz z trzema chórzystkami (Katarzyną Czupryk, Katarzyną Kulig i Patrycją Ziemińską) zaśpiewały piosenkę „Taki kraj”. Oprócz śpiewu uczestnicy usłyszeli również piękne wiersze wyrecytowane przez Ninę Ciećkiewicz i Natalię Bochenek m.in. wiersz Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna”. Między pieśniami p. prof. Rafał Czupryk przybliżał nam historię Polski i jej bohaterów np. Tadeusza Kościuszkę, którego 200 rocznicę śmierci obchodziliśmy w tym roku. Była również krótka przerwa na kawę i ciastko. Wieczór przebiegł w miłej i rodzinnej atmosferze. Rozstaliśmy się z nadzieją, że za rok w 100 rocznicę odzyskania niepodległości spotkamy się ponownie (kto wie, może w większym gronie) znów dzięki gościnności Sióstr Prezentek w budynku szkoły.

Natalia Duda kl. IA

Zobacz plakat>>