Kalendarium

Poprzedni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

  wym3


facebook_page_plugin

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

IMGP1466  

      25 stycznia 2018 r.

     

    

    W dniu 25 stycznia 2018 roku, grupa wyróżnionych uczniów z poszczególnych klas gimnazjalnych i licealnych, wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy. Nasza szkoła została zaproszona na uroczyste otwarcie wystawy pt. „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)” w Sejmie RP. Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzenia kompleksu, budynków wchodzących w skład Sejmu i Senatu. Uczestniczyliśmy na żywo w obradach Sejmu, mieliśmy możliwość poznać osobiście parlamentarzystów co zostało poświadczone licznymi wpisami do książki pamiątkowej. Uczniowie naszej szkoły mają wiele wspólnych zdjęć z posłami i senatorami utożsamiającymi się z przesłaniem naszej placówki, że „szkoła to poszerzony dom rodzinny”. Opieką swoją otoczył nas poseł z podkarpacia Pan Kazimierz Gołojuch, który jest politykiem i samorządowcem z wieloletnim stażem pracy w Sejmie. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w pamiątkowej książce z pobytu w Sejmie wpisała : „Z pozdrowieniami dla uczniów Szkoły Sióstr Prezentek w Rzeszowie – jesteście przyszłością Polski”.

Druga część wyjazdu była poświęcona zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie nasi uczniowie naocznie zapoznali się z tragicznymi kartami historii naszej stolicy.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z podjęcia naszej szkoły w Sejmie, jak i z całej wycieczki.

M.K.

Zobacz relację sejmową >>

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview