Kalendarium

Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

  wym3


facebook_page_plugin

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

Synod3  

„Synod nie jest konferencją lub miejscem zebrań, nie jest parlamentem lub senatem, gdzie wypracowuje się uzgodnienia. Synod jest natomiast wyrazem życia Kościoła, to znaczy Kościoła podążającego razem, aby odczytać rzeczywistość oczyma wiary i z sercem Boga.”

                                                                              (Franciszek, Sesja na otwarcie Synodu o rodzinie)

 

    

 

     3 września, w szkolnej kaplicy, delegaci z klas licealnych, wspólną modlitwą rozpoczęli Szkolny Synod Młodych. Z inicjatywy księdza katechety Sławka, w łączności z Kościołem powszechnym młodzież naszej szkoły, pracując najpierw w małych grupach klasowych, przez trzy tygodnie będzie dyskutowała nad problemami rówieśników. Ustalone stanowisko wynikające z dyskusji w grupach, zostanie przedstawione przez delegatów klasowych w czasie wspólnej sesji plenarnej. Natomiast cała społeczność szkolna będzie mogła śledzić owoce pracy na specjalnie przygotowanej tablicy synodalnej (na której będzie również można wpisywać swoje spostrzeżenia).                                                                      

J.P.

Synod

Synod2

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview