Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
week 48 1 2
week 1 31

4-5 października 2018 r.

Rekolekcje to czas spotkań i pojednania się z Bogiem i bliskimi. Taki czas dla tegorocznych, licealnych pierwszoklasistów przypadł w dniach 4 i 5 października, a miejscem integracji i formacji był rzeszowski Dom Diecezjalny Tabor. Wraz z księdzem katechetą Sławkiem (który w czasie kazań pokazywał drogę wyjścia i podążania za Chrystusem) siostrą Celiną i wychowawcami mieliśmy okazję lepiej się poznać w obrębie rocznika, ale także wyciszyć i wzmocnić relacje z Bogiem.
Jednoczyliśmy się we wspólnej modlitwie, rozmowach, śpiewie oraz dobrej zabawie. Mieliśmy czas na dokonanie przemyśleń, co tak naprawdę ważne jest w życiu, co możemy zatracić i jaką drogą iść dalej, by stać się lepszym człowiekiem.
Odnowa duchowa przybliżyła nam prawdę, że w dzisiejszym czasach w obliczu otaczających nas wszelkich rzeczy materialnych i bogactw świata należy dbać o bogactwo duszy. Staliśmy się bliżsi nie tylko Bogu, ale również umocniliśmy swoje szkolne przyjaźnie, co w życiu młodego człowieka jest bardzo cenne.
Nabraliśmy nowych sił by dalej iść drogą wiary i miłości, pamiętając, że największą miłość daje nam sam Chrystus.

Nadszedł czas na spotkanie z Tobą Panie,
z serca wypłynęła modlitwa i Tobie śpiewanie.
Niejeden przyjaciel przy mnie kroczy,
radosne nasze serca, uśmiechnięte oczy.
Wodospad wiary przepełnił moją duszę,
wiem, że dalej drogą miłości iść muszę

M. Blicharz, kl. I A