Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
week 18 1 2 3 4 5
week 22 27 28 29 30 31

PLAKAT1

W sobotę 09 marca 2019 r. w Rzeszowie miała miejsce pierwsza na Podkarpaciu Kawiarenka Naprawcza!
      Nasza grupa ekologiczna „Śmieci Warte” działająca już od kilku miesięcy w Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprosiła na zorganizowane przez siebie spotkanie panią Kasię i pana Mirka Ruszałę ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”. Pan Mirek w sposób nietuzinkowy i bardzo wciągający poprowadził dwie prelekcje, dotyczące istotnych zagadnień ekologicznych.

Tematyka pierwszego z nich krążyła wokół produkcji niebezpiecznych, często toksycznych odpadów, oraz kwestii ich utylizacji. Kolejny wykład dotykał problematyki smogu oraz sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dla najmłodszych zorganizowany został warsztat produkcji zabawek, gdzie pod batutą pani Kasi Ruszały dzieci mogły stworzyć niepowtarzalne zabawki.

Ponadto przez cały czas trwania Kawiarenki można było nieodpłatnie skorzystać z usług i porad pani krawcowej z zakładu Krawieckie Igraszki, która przyjechała do nas z własnym, profesjonalnym sprzętem. Dla wszystkich beneficjentów projektu cały czas dostępne były pyszne przekąski w postaci ciast, kawy i herbaty. Spotkanie odbyło się w przyjemnej, luźnej atmosferze, w kameralnej sali biblioteki na ulicy Podchorążych w Rzeszowie (filia nr 10). Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie lub skorzystali z przygotowanych przez nas atrakcji, bardzo dziękujemy!

Urszula Buszta