Kalendarium

Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

  wym3


facebook_page_plugin

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

PLAKAT1

     W sobotę 09 marca 2019 r. w Rzeszowie miała miejsce pierwsza na Podkarpaciu Kawiarenka Naprawcza!
      Nasza grupa ekologiczna „Śmieci Warte” działająca już od kilku miesięcy w Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprosiła na zorganizowane przez siebie spotkanie panią Kasię i pana Mirka Ruszałę ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”. Pan Mirek w sposób nietuzinkowy i bardzo wciągający poprowadził dwie prelekcje, dotyczące istotnych zagadnień ekologicznych.

       Tematyka pierwszego z nich krążyła wokół produkcji niebezpiecznych, często toksycznych odpadów, oraz kwestii ich utylizacji. Kolejny wykład dotykał problematyki smogu oraz sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dla najmłodszych zorganizowany został warsztat produkcji zabawek, gdzie pod batutą pani Kasi Ruszały dzieci mogły stworzyć niepowtarzalne zabawki.

     Ponadto przez cały czas trwania Kawiarenki można było nieodpłatnie skorzystać z usług i porad pani krawcowej z zakładu Krawieckie Igraszki, która przyjechała do nas z własnym, profesjonalnym sprzętem. Dla wszystkich beneficjentów projektu cały czas dostępne były pyszne przekąski w postaci ciast, kawy i herbaty. Spotkanie odbyło się w przyjemnej, luźnej atmosferze, w kameralnej sali biblioteki na ulicy Podchorążych w Rzeszowie (filia nr 10). Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie lub skorzystali z przygotowanych przez nas atrakcji, bardzo dziękujemy!

Urszula Buszta

 

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview