Naboj 2"Matematyczne wicemistrzostwo Polski, a zarazem Europy - sukces uczniów naszego LO"

22 marca reprezentacje naszej szkoły wzięły udział
w międzynarodowych zawodach matematycznych "Naboj", które odbyły się
w Krakowie.

Startowały w nich 5 osobowe drużyny szkolne z 10 państw europejskich. Można je nazwać "drużynowymi mistrzostwami Polski" - począwszy od roku 2015 startują w nich wszystkie najlepsze reprezentacje szkół uczniów uzdolnionych matematycznie z całej Polski, z zarazem "drużynowymi mistrzostwami Europy"

Naboj

W tym roku reprezentacja LO w kategorii: seniorzy startująca w składzie: Kamil Ciebiera, Jan Fornal, Piotr Kaliciak, Aleksandra Kowalska i Patryk Marszałek
zdobyła II miejsce w Krakowie
(jednocześnie II miejsce w Polsce)

oraz

II miejsce wśród ok. 500 drużyn w kategorii międzynarodowej, ulegając jedynie reprezentacji V LO z Krakowa.

Naboj dyplom

Potwierdziliśmy tym samym ubiegłoroczny sukces (II miejsce w Polsce), zaś na arenie międzynarodowej pokonaliśmy wszystkich najlepszych m.in. reprezentacje bardzo mocnej szkoły: Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium.

zobacz wyniki >>

Bardzo dobrze spisały się też nasze drużyny w kategorii juniorzy:

• Reprezentacja klas pierwszych liceum: zdobywając 6 miejsce w Krakowie, zaś 22 miejsce w Polsce! Drużyna startowała w składzie: Kinga Mazgaj, Daniel Pawlak, Maksymilian Smoliński, Wojciech Stawarz i Bartosz Zięzio.
  • Reprezentacja gimnazjum: zdobywając 9 miejsce w Krakowie, zaś 30 miejsce w Polsce. Drużyna startowała w składzie: Marta Bukowińska, Filip Ciebiera, Andrzej Jabłoński, Alicja Kopeć i Kajetan Ożóg.

zobacz wyniki >>

Warto podkreślić, że w tym roku w zawodach wyróżniły się także dwie drużyny z innych szkół z Podkarpacia: reprezentacja IV LO z Rzeszowa zdobyła 6 miejsce, zaś I LO z Krosna zdobyła 7 miejsce w rywalizacji seniorów w skali ogólnopolskiej.