Kwiecień 2020 r.

Po raz pierwszy Święta Wielkanocne spędzane są w izolacji. W Kościołach nie mogą gromadzić się wierni. Wirus odebrał nam szansę na bycie razem, na wspólne rozważanie tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Naszego Pana. Dla dobra własnego i innych musimy pozostać w domach, by zwalczyć epidemię.

To trudny czas dla wszystkich. Siostra Dyrektor przypomniała nauczycielom podczas videokonferencji o pięknej pieśni, która w tym czasie nabiera jeszcze większego znaczenia: „Przychodzisz Panie, mimo drzwi zamkniętych”. To niezwykle wymowne słowa. Jezus jest z nami zawsze, teraz również, a może nawet jeszcze mocniej czujemy tę obecność i opiekę. Ludzie bardziej doceniają wartość pewnych rzeczy, gdy je utracą. Z pewnością są tacy, którzy gdy mogli chodzić do kościoła, nie robili tego, nie czuli takiej potrzeby bądź szukali wymówek. Teraz to pragnienie jest bardziej odczuwalne i oby przyczyniło się do wzrostu wiary.

Nasi nauczyciele odpowiedzialni za chór: Pani Małgorzata Rząsa i Pan Michał Stefanik podjęli się wspaniałej inicjatywy. Pani Gosia podkreślała, że dla niej czas Triduum Paschalnego jest bardzo szczególny i ważny. Świętujemy bowiem najważniejsze wydarzenia Historii Zbawienia, które dotykają też naszego życia. Jej zdaniem tym, co pomaga w przeżywaniu tego czasu, jest muzyka, która w Liturgii Triduum ma wielkie znaczenie. Stad zrodził się pomysł Pana Michała, zainspirowanego inicjatywą Adama Sztaby #wdomuzagrane, który postanowił spróbować stworzyć nagranie chóru #wdomuzaśpiewane złożonego z uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dzięki tej współpracy powstał materiał, który prezentujemy.

Mamy nadzieję, że włączą się Państwo we wspólny śpiew i choć w ten sposób będziemy w te dni bliżej siebie. Choć wirtualnie, to równie ciepło pozdrawiamy wszystkich.

Siostra Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół Sióstr Prezentek w Rzeszowie