facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Luty 2024 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28 29
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

XV Ogólnopolski Konkurs
Modeli Redukcyjnych
5-7 października 2018 r.

4

     W dniach 5-7 października br. w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II odbyła się XV edycja Konkursu. Modele redukcyjne, to inaczej wierne pomniejszenie oryginału, a w formie dioramy jest to odtworzenie jakiegoś fragmentu krajobrazu lub sytuacji, którą autor zobaczył na zdjęciu. W tegorocznym konkursie wzięło udział 100 wystawców w różnym wieku, którzy zaprezentowali łącznie 400 prac. Mieliśmy okazję gościć mistrzów świata i Europy, których modele zachwycały swoim kunsztem. Wystawiający przybyli m. in. z Warszawy, Krakowa, Oleśnicy i Łodzi. Zdecydowanie najwięcej modeli pojawiło się z terenu Podkarpacia.
Realizacja Konkursu była możliwa dzięki przychylności sponsorów spoza szkoły (włączyło się w to dzieło kilka rodzin naszych uczniów, którym dziękuję za pomoc!), Radzie Rodziców Zespołu Szkół i Siostrze Dyrektor za życzliwość!

 

XIV Ogólnopolski Konkurs
Modeli Redukcyjnych
6-8 października 2017 r.
16

    W dniach 6-8 października odbył się w naszej szkole XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych. Podczas imprezy swoje prace wystawiło łącznie 76 osób, w tym ponad trzydziestu juniorów i ponad czterdziestu seniorów, którzy zaprezentowali łącznie 315 modeli, w różnych kategoriach wiekowych, tematycznych i skalowych. W porównaniu do roku ubiegłego poziom Konkursu był wyższy. Szczególnie wśród juniorów, którzy zademonstrowali więcej i lepiej wykonanych modeli. W gronie sklejających tak wśród seniorów jak i juniorów znalazły się modele sklejone żeńską ręką (łącznie wystawiło swoje prace 6 pań i dziewcząt!). Cieszymy się ogromnie z faktu, że na naszej imprezie pojawili się także najlepsi. Byli to wicemistrz i mistrz świata w modelarstwie kartonowym- p. Mirosław Stawiak oraz p. Artur Gesler, którzy zaprezentowali swoje wyrafinowane modele.

 

X Ogólnopolski Konkurs
Modeli Redukcyjnych
11-13 października 2013 r.

          W dniach od 11 do 13 października w naszej szkole po raz dziesiąty odbył się Konkurs Modeli Redukcyjnych. Modele redukcyjne są wiernym odtworzeniem wyglądu pojazdu, samolotu, budowli, statku czy też okrętu w określonym pomniejszeniu. Modele w standardzie to prace wykonane w oparciu o model wyprodukowany przez określoną firmę, natomiast model waloryzowany jest wersją wzbogaconą bądź to o własne dodatki, bądź o elementy dodatkowo wyprodukowane specjalnie dla tego modelu.
Tegoroczny Konkurs zgromadził ponad 300 modeli w różnych kategoriach. Były to modele wykonane z papieru, plastiku
oraz z innych materiałów. Najpopularniejszą kategorią były modele samolotów, pojazdów bojowych oraz budowli. Łącznie prace wystawiało 62 uczestników w tym dwie przedstawicielki płci pięknej oraz jeden ksiądz. Po raz kolejny mogliśmy gościć w naszych progach mistrzów Polski i wicemistrzów świata w modelarstwie redukcyjnym, którzy - jak zwykle - popisali się niezwykłym kunsztem swoich prac. Modele pp. Mirosława Stawiaka ze Stalowej Woli
i Artura Reslera z Dębicy swoim wykonaniem przyprawiały człowieka o głębokie westchnienia zachwytu. W wielu przypadkach komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Podkarpackiego Klubu Modelarstwa Redukcyjnego oraz aplikantów z naszej szkoły i innych modelarzy (w tym naszych byłych uczniów) w kilku przypadkach miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, który z modeli wyróżnić. Ogromną pracę wykonali chłopcy ze szkolnego Koła Historyczno- Modelarskiego pod przewodnictwem Piotrka Panka, którzy pracowali przez trzy weekendowe dni troszcząc się o jak najlepsze rozegranie zawodów. Ogromnie cieszymy się z dużej liczby zwiedzających, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Konkurs mógł się odbyć dzięki szczodrobliwości licznych sponsorów ze szczególnym udziałem Rady Rodziców naszej szkoły. Specjalnie na Konkurs firma GPM z Łodzi (producent modeli kartonowych) przysłała swoich przedstawicieli handlowych, którzy otworzyli stoisko z ofertą wydawniczą, co stanowiło ogromne urozmaicenie tej imprezy.
Na XI edycję konkursu zapraszamy już w tej chwili, a będzie ona miała miejsce w dniach 10 - 12 października 2014 r.


III Międzyszkolny Konkurs
Modeli Redukcyjnych
30 IX - 1 X 2006 r.

 

       W dniach 30 września i 1 października 2006 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych, który zorganizowali uczniowie zrzeszeni w Kole Historyczno-Modelarskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Podkarpacki Klub Modelarzy Redukcyjnych.
Pierwszy dzień Konkursu przeznaczony był  na dowiezienie prac przez uczestników i ich ocenę przez jury. Oceniano aż w 14 kategoriach.
W niedzielę zaś mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogli oglądać wystawione prace, a po południu nastąpiło ogłoszenie wyników
i rozdanie nagród.

W tej edycji dokonaliśmy zmian regulaminowych - poszerzyliśmy formułę Konkursu o tzw. klasę „Open” - dzięki czemu zwiększyła się znacznie ilość modeli konkursowych.
Łącznie w konkursie wzięło udział ponad czterdziestu zawodników, m.in.: modelarze z Przemyśla, Kraśnika, Uścia Gorlickiego, Dębicy, Sędziszowa, Stalowej Woli i oczywiście z Rzeszowa.
W kategorii Seniorów wystawiono 85 modeli, a w kategorii juniorów ponad 100.
Należy podkreślić bardzo wysoki poziom Konkursu, szczególnie wśród seniorów, gdzie nie brakowało istnych perełek i arcydzieł modelarstwa redukcyjnego. Dzięki temu jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia i w wielu przypadkach o zajętym miejscu decydowały niuanse dotyczące wykonania modelu.
Dzięki hojności wielu osób i instytucji: Urzędu Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego, firmy Mitel, Instytutu Pamięci Narodowej, Hurtowni Hit-Bis, MPK Rzeszów, Sklepu P.H.U.P. W&W "Hobby", wszystkie osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymywały atrakcyjne nagrody.

Podczas zawodów publiczność jak i modelarze mogli oglądać pokazy dynamiczne modeli sterowanych radiem (tzw. RC).
Na wystawie pojawiły się też modele, które w Polsce zdobywały złote medale 25 lat temu. Były to modele: czołg T- 34/85 oraz samochód ciężarowy ZiS- 5. Modele te zostały wykonane samodzielnie. Ponadto prezentowany był model czołgu M- 26 General Patton wykonany przez Głównego sędziego zawodów, P. Józefa Lubasa. Odbywały się też pokazy zastosowania narzędzi modelarskich firmy Olfa oraz dostępna była oferta sklepu modelarskiego „Hobby Model” z Rzeszowa.

Mamy nadzieję, iż planowany na rok 2007 IV Konkurs będzie równie udany i przyciągnie jeszcze większą liczbę uczestników.


 II Międzyszkolny Konkurs
Modeli Redukcyjnych            12 listopada 2005r. w gmachu naszej szkoły odbył się
II Międzyszkolny Konkurs Modelarstwa Redukcyjnego. Został on zorganizowany przez szkolne koło historyczno-modelarskie przy współpracy z Podkarpackim Klubem Modelarzy Redukcyjnych i był adresowany do uczniów szkół wszystkich szczebli.
Do udziału w nim zgłosili się modelarze z Dębicy, Uścia Gorlickiego, Strzyżowa oraz Rzeszowa. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie dotarli uczestnicy ze Stalowej Woli i Lublina.
W części konkursowej zgłoszonych zostało 65 modeli we wszystkich kategoriach, tak wśród modeli plastikowych jak i kartonowych. Najliczniej reprezentowaną grupą były dioramy, najmniej modeli wystawiono natomiast w kategorii statki i okręty.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Piotr Rodziński (II miejsce w kategorii pojazdy gąsienicowe),
Franciszek Gromadzki (III miejsce w tej samej kategorii),
Jakub Pieluszczak (I miejsce w kategorii statków i okrętów),
Filip Pieluszczak (I miejsce w kategorii samochody osobowe),
Michał Pieczonka (II miejsce w kategorii samochody osobowe).

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview