facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Marzec 2024 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2022/2023

(ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2023 r.)

 

 

Artystyczne

XX Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej Laudate Deum w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

  • Chór klas 1-5 SP - I miejsce (ex aequo) w kategorii piosenka polska - zespół

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Kosmos - pojazdy"

  • Mikołaj Toś - zdobył nagrodę

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA
(org. SP nr 2 i Przedszkolne Publiczne nr 15 w Rzeszowie)

  • Chrystian Wagner (kl. 1a) - wyróżniony

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Z pacynkami w baśni świat"
(org. Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej)

  • Maria Kin (kl. 8c) - wyróżnienie

XXIII Wojewódzki Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Choinka jak ze snu" Krasne 2022

  • Maria Kin - II miejsce w kategorii klas VII-VIII

XXI Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

  • praca Bartłomieja Bijosia - ucznia klasy 7a - została zakwalifikowana na wystawę podsumowującą Konkurs (wpłynęło 7662 prac z 37 krajów, a na wystawę zakwalifikowano 764 prace - czyli ok. 10%)

XI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny BOMBKI CHOINKOWE W OBRAZACH
pod hasłem MIKOŁAJE, ELFY, ŚNIEŻYNKI NA GAŁĄZCE CHOINKI
(org. SP nr 17 w Rzeszowie)

  • Natalia Pańko - otrzymała nagrodę

XIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA"

  • Miroslava Korobeynikova (kl. 3b) - wyróżnienie

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny NAJORYGINALNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA (org. SP nr 9 w Rzeszowie)

  • Zofia Szczepańska - II miejsce w kategorii klas I

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Rodzina Ulmów z Markowej - historia wypełniona dobrocią i miłością" (org. Fundacja "Bo Warto" Warszawa)

  • Antonina Magnowska - II miejsce w kategorii klas 1-3
  • Maja Nowicka - wyróżnienie w kategorii klas 7-8

Edukacja Wczesnoszkolna

III Festiwal Poezji Dziecięcej (wiersze Stanisława Jachowicza)

Klasa I

1. miejsce - Chrystian Wagner - „Dziecię i zegar”
2. miejsce - Aleksandra Kopera - „Mysz młoda i stara”
3. miejsce - Katarzyna Drachal - „Kukuryku”
Wyróżnienia: Małgorzata Nowak - „Andzia”
                        i
Zofia Szczepańska - „Chory kotek”

Klasa II

1. miejsce - Michał Wojnar - „Wróbelek i kurczątko”
2. miejsce - Barbara Bogacz - „Tadeuszek”
3. miejsce - Antonina Magnowska - „Pszczółka”
Wyróżnienia: Tymon Rakszawski - „Braciszek i siostrzyczka”,
                       Aneta Trzeciak - „Staś na spodniach zrobił plamę”
                       i
Hanna Wąchała - „Staś na spodniach zrobił plamę”

Klasa III

1. miejsce (ex aequo) - Hanna Lazarovych - „Pieśń leniwca”
                                        i
Miłosz Korczak - „Obchodź się łagodnie ze zwierzętami”
2. miejsce (ex aequo) - Rita Chlebek - „Dziecię i zegar”
                                        i Karolina Safin - „Chory kotek”
3. miejsce (ex aequo) - Jan Bielak - „Józio i matka”
                                       i Łucja Kwolek
- „Dobre rady”
Wyróżnienie: Wiktoria Drachal - „Dwa kotki”,
                         Michalina Kandefer - „Tadeuszek”,
                         Karolina Koszel
- „Zaradź złemu zawczasu”
                         i
Lena Wołowiec - „Zaradź złemu zawczasu”

Nagroda Publiczności - Michał Wojnar - „Wróbelek i kurczątko” klasa II

III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Cudeńko Wielkanocne z recyklingu"
org. Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Rzeszowie

  • Chrystian Wagner (kl. 1a)

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNYM PH. POLSCY ŚWIĘCI
I BŁOGOSŁAWIENI WYNIESIENI NA OŁTARZE PRZEZ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

(org. SP nr 11 w Rzeszowie, patronat medialny: Radio Via, Polskie Radio Rzeszów)

  • Maria Dubowska (1aSP) - 1. miejsce
  • Natalia Pańko (1aSP) - 2. miejsce
  • Zuzanna Niedzielska (1aSP) - 3. miejsce
  • Anna Zacharska (1aSP) - wyróżnienie

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Corrida - czyli walka z błędami
(org. SP nr 11 w Rzeszowie)

  • Łucja Kwolek (3a) - wyróżniona
  • Miroslava Korobeynikova (3b) - wyróżniona

Konkurs AMBASADOR SZKOLNEJ WYNALAZCZOŚCI
(org. Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej)

  • Miroslava Korobeynikova (kl. 3b) - wyróżniona za Battery Bot (kategoria wynalazki lub inne rozwiązania techniczne, uczniowie od 7 do 10 lat)
  • Szkoła otrzymała tytuł Ambasady Szkolnych Wynalazców

Biologia

Kuratoryjny Konkurs z Biologii

  • Katarzyna Sabat - Finalistka
  • Zofia Klimczak - Finalistka

Chemia

Kuratoryjny Konkurs z Chemii

  • Marlena Chorzępa - Laureatka
  • Katarzyna Sabat - Laureatka
  • Lena Ożóg - Finalistka
  • Agata Wilk - Finalistka

Podkarpacki Sarzyński Konkurs Chemiczny

  • Marlena Chorzępa - Laureatka
  • Katarzyna Sabat - udział w finale

Fizyka

Kuratoryjny Konkurs z Fizyki

  • Szymon Korczak - zakwalifikowany do II etapu

Geografia

Kuratoryjny Konkurs z Geografii

  • Oskar Irzyk - Laureat
  • Adam Szyszka - Finalista

Historia

Olimpiada Historyczna Juniorów

  • Oskar Irzyk - Laureat

Kuratoryjny Konkurs z Historii

  • Oskar Irzyk - Laureat

Ogólnopolski Konkurs Historyczny Alfik:

  • Oskar Irzyk - 1. miejsce w województwie, 5. miejsce w Polsce
  • Eryk Leśniak - 1. miejsce w województwie, 3. miejsce w kraju
  • Adam Szyszka - 2. miejsce w województwie, 26. miejsce w kraju
  • Jagoda Kaplita - 3. miejsce w województwie, 47. miejsce w kraju
  • Maksymilian Joniak - 3. miejsce w województwie, 48. miejsce w kraju
  • Lena Czyżowska - 4. miejsce w województwie, 59. miejsce w kraju
  • Marlena Chorzępa - 5. miejsce w województwie, 59. miejsce w kraju
  • Maria Kin - 6. miejsce w województwie 64. miejsce w kraju
  • Jan Bartkowicz - 6. miejsce w województwie, 64. miejsce w kraju
  • Antoni Mucha - 7. miejsce w województwie, 85. miejsce w kraju
  • Jan Balawender - 7. miejsce w województwie, 86. miejsce w kraju
  • Arkadiusz Hładki - 10. miejsce w województwie

Informatyka

Kuratoryjny Konkurs z Informatyki

  • Szymon Korczak - Finalista

Język angielski

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

  • Tomasz Bąk - udział w II etapie

Kuratoryjny Konkurs z Języka Angielskiego

  • Marlena Chorzępa - Finalistka
  • Oskar Irzyk - Finalista

Język hiszpański

Kuratoryjny Konkurs z Języka Hiszpańskiego

  • Katarzyna Sabat - Laureatka I miejsca
  • Jowita Zawadzka - Laureatka
  • Antonina Szawjczak - Laureatka

  • Oskar Irzyk - zakwalifikowany do II etapu
  • Hanna Dołęga - zakwalifikowana do II etapu

Język niemiecki

Kuratoryjny Konkurs z Języka Niemieckiego

  • Tomasz Bąk - zakwalifikowany do II etapu
  • Magdalena Berezowska - zakwalifikowana do II etapu
  • Szymon Korczak - zakwalifikowany do II etapu

Język polski

Kuratoryjny Konkurs z Języka Polskiego

  • Aleksandra Kosińska - zakwalifikowana do II etapu

Wojewódzki Konkurs "A to Polska właśnie"

  • Klementyna Wojciechowska - II miejsce w kategorii recytacja klasy 7-8 SP

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Słowami Wisławy Szymborskiej
(org. SP Sióstr Nazaretanek w Rzeszowie)

  • Maria Kin - II miejsce
  • Klementyna Wojciechowska - wyróżnienie

Konkurs "Podkarpacki Krajobraz doświadczam w pełni" na tekst poetycki podkreślający niezwykłość krajobrazu Podkarpacia

  • Lena Czyżowska - dyplom za wyróżniający udział

Międzyszkolny Konkursy Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych
Sióstr Prezentek w Rzeszowie i Krakowie

Do II etapu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej SP, którzy w etapie szkolnym zdobyli miejsca 1-3:

w kategorii klas 4-6 SP
1. Maksymilian Joniak
2. Antoni Stępień, Helena Poremska
3. Lena Czyżowska, Anna Malicka

w kategorii klas 7-8 SP
1. Marlena Chorzępa
2. Adam Szyszka
3. Antonina Szwajczak

Ponadto zakwalifikowano także Hannę Winiarz i Oliviera Pubrata.

Wyniki Finału:

  • Adam Szyszka kl. 7a - I miejsce
  • Antoni Stępień kl. 4a - III miejsce

Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”
(org. ZS w Jeżowem)

  • Karolina Osinko – wyróżnienie w kategoriach proza i poezja
  • Gabriela Wcisło - wyróżnienie w kategorii proza
  • Jowita Zawadzka – wyróznienie w kategorii proza
  • Aleksandra Kosińska – wyróżnienie w kategorii poezja

Matematyka

Olimpiada Matematyczna Juniorów

  • Lena Ożóg - Laureatka

  • Oskar Irzyk - udział w II etapie
  • Szymon Korczak - udział w II etapie
  • Nina Siorek - udział w II etapie
  • Antonina Szwajczak - udział w II etapie
  • Kacper Zając - udział w II etapie

Kuratoryjny Konkurs z Matematyki

  • Lena Ożóg - Laureatka
  • Oskar Irzyk - Laureat
  • Zofia Klimczak - Finalistka
  • Marlena Chorzępa - Finalistka

XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy"

  • Szymon Korczak (8bSP) - II miejsce i tytuł laureata

Konkurs Kangur Matematyczny

Kategoria Żaczek
  • Artur Łoboda - wyróżniony
  • Jakub Różański - wyróżniony
  • Tymoteusz Kołodziejczyk – wyróżniony

Kategoria Maluch

  • Jerzy Bogacz – bardzo dobry wynik

  • Wiktoria Drachal - wyróżniona
  • Miłosz Korczak - wyróżniony
  • Izabela Różycka – wyróżniona
Kategoria Beniamin
  • Szymon Rynkiewicz - bardzo dobry wynik
  • Aneta Rząsa – bardzo dobry wynik

  • Łucja Pyrkosz - wyróżniona
  • Natalia Rynkiewicz - wyróżniona
  • Arkadiusz Hładki - wyróżniony
  • Hubert Chmiel – wyróżniony

Kategoria Kadet

  • Kacper Zając - wyróżniony
  • Tomasz Bąk - wyróżniony
  • Szymon Korczak - wyróżniony
  • Oskar Irzyk - wyróżniony
  • Róża Berłowska - wyróżniona
  • Lena Ożóg - wyróżniona
  • Jowita Zawadzka – wyróżniona

Konkurs Alfik Matematyczny

  • Szymon Rynkiewicz - laureat, I miejsce w Polsce (100% punktów)
  • Jakub Różański - bardzo dobry wynik
  • Miłosz Korczak - bardzo dobry wynik
  • Tymoteusz Kołodziejczyk - dobry wynik
  • Jerzy Bogacz - dobry wynik

Szkolny Konkurs układania kostki Rubika 3x3x3 na czas

kategoria: klasy 1-5 SP

  • I miejsce - Szymon Rynkiewicz z kl. 5 (średni czas 32,50 s.)
  • II miejsce - Adam Stopyra z kl. 5 (średni czas 34,16 s.)
  • III miejsce - Marcel Magoń z kl. 5 (średni czas 36,15 s.)

kategoria: klasy 6 SP - IV LO

  • II miejsce - Karol Pawlak z kl. 8b SP (średni czas 21,06 s.)

Religia

Konkurs Biblijny Diecezji Rzeszowskiej dla klas 5-8 „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”

  • Wiktoria Cyran - udział w finale
  • Marlena Chorzępa - udział w finale

Konkurs Biblijny dla klas 1-4 SP „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”
(org. Dzieło Biblijne)

Grupa młodsza (klasy 1-2)

  • Maria Dubowska (1a) - I miejsce
  • Antonina Magnowska (2a) - II miejsce
  • Barbara Bogacz (2a) - III miejsce
  • Aniela Sączawa i Hanna Sączawa (2a) - wyróżnienie specjalne
  • Wiktor Bednarz (2a) - wyróżnienie
  • Chrystian Wagner (1a) - wyróżnienie
  • Rita Kamińska (2a) - wyróżnienie

Grupa starsza (klasy 3-4)

  • Wiktoria Kasper (3b) - I miejsce
  • Jan Bielak (3a) - II miejsce
  • Jakub Pacyna (4a) - III miejsce
  • Rita Chlebek (3a) - wyróżnienie
  • Łucja Kwolek (3a) - wyróżnienie
  • Dawid Kolbuszewski (4a) - wyróżnienie
  • Lena Gdakowicz (4a) - wyróżnienie
  • Maria Niedzielska (4a) - wyróżnienie
  • Izabela Szafran (4a) - wyróżnienie
  • Judyta Kaplita (4a) - wyróżnienie

Sport

Mistrzostwa Rzeszowa w Piłce Nożnej

  • I miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie: Wiktoria Długosz, Klementyna Wojciechowska, Zofia Klimczak, Matylda Kołcz, Hanna Winiarz, Wiktoria Cyran, Liliana Standyło, Maja Więcek

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych

  • III miejsce zajęła drużyna w składzie:
    Szymon Piskor, Przemysław Różański, Michał Brończyk, Liliana Standyło

Miejskie Igrzyska Rzeszowa w szachach drużynowych

  • I miejsce zajęła drużyna w składzie:
    Szymon Piskor, Przemysław Różański, Michał Brończyk, Liliana Standyło

Indywidualne Biegi Przełajowe na 1000 m chłopców

  • Oskar Irzyk - I miejsce

Mistrzostwa Rzeszowa w biegu na 600 m

  • Oskar Irzyk - I miejsce

Mistrzostwa Rzeszowa w Piłce Ręcznej Dziewcząt

  • II miejce zajęła drużyna w składzie: Hanna Dołęga, Hanna Winiarz, Matylda Kołcz, Jowita Zawadzka, Lilianna Standyło, Patrycja Wysakowska, Klementyna Wojciechowska, Weronika Ruszała, Wiktoria Cyran, Patrycja Soboń

Mistrzostwa Rzeszowa w pływaniu

  • Tomasz Bąk - II miejsce indywidualnie stylem motylkowym
  • Michał Brończyk - III miejsce indywidualnie stylem klasycznym

  • III miejsce w sztafecie chłopców zdobyła drużyna w składzie: Michał Brończyk, Bartłomiej Bijoś, Kacper Koszel, Bruno Duszo, Aleks Bernacki, Tomasz Bąk - zdobyli

Igrzyska Dzieci klas 4-6

  • Szymon Osowicz - III miejsce w pływaniu stylem klasycznym na 50 m
                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview