Kalendarium

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2017 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

 

  • Przeczytaj o wymianach międzynarodowych i programie SC w naszej szkole.

 

 

Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2008/2009

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała:

  • Paulina Magda – klasa IIIB

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:

  • Michał Jędrzejek - absolwent

  • Sebastian Różycki – klasa IIC

  • Aleksander Haleniuk – klasa IIIA

Olimpiada Biologiczna

  • Paulina Magda - laureatka

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  • Piotr Bartosiewicz - laureat I miejsca w Polsce

  • Maciej Hawryłeczko - wziął udział w finale

  • Aleksander Haleniuk - udział w zawodach okręgowych

  • Krzysztof Grzegorczyk - udział w zawodach okręgowych

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  • Benjamin Bukowski - laureat

  • Ewa Przyśliwska - finalistka

  • Magdalena Szeremeta - finalistka

  • Anna Eberhardt - udział w części ustnej zawodów okręgowych

  • Justyna Kruk - udział w części ustnej zawodów okręgowych

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

  • Aleksander Haleniuk - finalista

     W części ustnej zawodów okręgowych wzięli udział:

  • Agnieszka Kolbuch

  • Artur Bilski,

  • Łucja Homa

Olimpiada Losy Polaków na wschodzie
po 17 września 1939 r.

  • Monika Cygan - finalistka

  • Monika Ossolińska - udział w finale

Olimpiada Geograficzna

  • Sebastian Różycki - finalista

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

  • Sebastian Różycki - finalista

  • Mateusz Skomra - finalista

Ogólnopolski Konkurs Polska w NATO

  • Piotr Bartosiewicz – finalista

Konkurs Praw Człowieka (Organizator: Wyższa Szkoła Prawa
i Administracji Rzeszów – Przemyśl)

  • Agnieszka Kolbuch, Artur Bilski – zdobyli II miejsce

Konkurs „W 90. rocznicę odzyskania Niepodległości”

Pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

(skierowany wyłącznie do Laureatów i Finalistów ubiegłorocznej Olimpiady Historycznej)

  • Benjamin Bukowski – finalista

W zawodach II stopnia wzięli udział:

  • Katarzyna Fejdasz,

  • Zuzanna Konik,

  • Weronika Sarna,

  • Jakub Owoc,

  • Krzysztof Grzegorczyk,

  • Mateusz Nycz

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Patronie Janie Pawle II
Organizator: Rodzina Szkół Jana Pawła II

  • Anna Bednarz - I miejsce

  • Karolina Chwajoł - II miejsce

Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. prof. J. Marszała

  • Mateusz Skomra - laurat I miejsca

  • Sebastian Bednarz - wyróżniony

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

  • Mateusz Skomra - I miejsce

Konkurs Matematyczny  (zorganizowany w ramach Warsztatów Matematycznych dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych)

  • Mateusz Skomra I miejsce

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. Swinarskiego

  • Maciej Rembisz - laureat

Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. I. Łukasiewicza

  • Maciej Rembisz - laureat

  • Michał Warzocha  - wziął udział w zawodach teoretycznych
    III etapu

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej "Charaktery"

  • Gabriela Rusin - finalistka

  • Karolina Kraus - udział w finale

  • Maria Góra - udział w finale

Ogólnopolski Konkurs Literacki pt. Następcy Herberta

w kategorii poezja (org. Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie)

  • Benjamin Bukowski – zdobył Grand Prix

II Ogólnopolski Konkurs na Felieton
Organizator: XII Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

  • Beniamin Bukowski - II miejsce

I Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny "Strachy na Lachy"

  • Beniamin Bukowski - wyróżnienie w kategorii literackiej

Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

  • Anna Malinka - laureatka z przedmiotu geografia
    z elementami geologii

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej
Organizator: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Jarosławiu

  • Karolina Miszczyszyn - laureatka

  • Maciej Rembisz - laureat

  • Katarzyna Fejdasz - laureatka

Wojewódzki Konkurs Młodzieży Szkolnej na "Najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny - jakiej nie znacie" w kategorii "Pamiątka z regionu"

  • Łukasz Dzimira - II miejsce

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach anglojęzycznych

  • Gabriela Rusin - zdobyła III miejsce

Konkurs Wiedzy o Astronautyce
Organizator: Fundacja Wspomagania Wsi oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych

  • Katarzyna Ludwikowska - uzyskała tytuł finalisty

Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej
Organizator: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp.

  • Maria Skobyłko - zdobyła III miejsce w kategorii recytacja

XXXVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy (eliminacje wojewódzkie)

  • Weronika Sarna - I miejsce w konkursie krajoznawczym, w konkursie wiedzy turystycznej i topograficznej, w konkursie "Ocena uprawnień, odznak krajoznawczych i turystycznych PTTK"

  •  Michał Krudysz - III miejsce w konkursie "ocena uprawnień, odznak krajoznawczych i turystycznych PTTK"

  • Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy Liceum
    w składzie: Mateusz Bąk, Michał Krudysz, Weronika Sarna - zdobył IV miejsce

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Organizator: Regionalne Towarzystwo Oświatowe PRYMUS
w Krynicy - Zdroju.

Wyróżnienia zdobyli:

  • Karolina Miszczyszyn,

  • Elpidiusz Wszołek,

  • Grzegorz Skoraczyński,

  • Izabela Guzy,

  • Katarzyna Rzeszutko,

  • Maciej Rembisz,

  • Katarzyna Fejdasz,

  • Karolina Wójcik,

  • Jakub Bochenek,

  • Bartosz Piwoda,

  • Szymon Wojtowicz,

  • Magdalena Szczygieł,

  • Grzegorz Kot

Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko"
Organizator: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO
w Krakowie

Tytuł "TAON" uzyskali:

  • Łukasz Kubiszyn,

  • Grzegorz Kot

XVI Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

  • Łukasz Dzimira - I miejsce w kategorii prac indywidualnych

Olimpiada Teologii Katolickiej

W II etapie wzięli udział:

  • Tomasz Skotnicki

  • Natalia Ochał

  • Rafał Pomianek

Olimpiada Języka Francuskiego

W II etapie wzięły udział:

  • Paula Mieczławska,

  • Anna Olejnik,

  • Aleksandra Piątek,

  • Karolina Łatka,

  • Kinga Haligowska,

  • Joanna Szydełko

Olimpiada Historyczna

W etapie okręgowym wzięli udział:

  • Benjamin Bukowski

  • Artur Bilski

  • Agnieszka Kolbuch

  • Michał Szmigielski

  • Filip Świderski

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (Pułtusk)

W zawodach okręgowych wzięli udział

  • Piotr Bartosiewicz,

  • Aleksander Haleniuk,

  • Artur Bilski

Olimpiada Filozoficzna

  • Beniamin Bukowski - finalista zawodów okręgowych

Olimpiada Artystyczna

  • Beniamin Bukowski - laureat zawodów okręgowych

Olimpiada Matematyczna

W zawodach II stopnia wzięli udział:

  • Monika Sajdyk,

  • Mateusz Skomra,

  • Magdalena Szczygieł,

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W części pisemnej zawodów II stopnia wzięli udział:

  • Franciszek Gromadzki,

  • Karolina Pieczonka

Olimpiada Chemiczna

W II etapie wzięli udział:

  • Michał Warzocha,

  • Grzegorz Skoraczyński,

  • Maciej Rembisz

Olimpiada Fizyczna

W zawodach teoretycznych II stopnia wzięli udział:

  • Olga Lisiewicz,

  • Sebastian Różycki,

  • Mateusz Skomra,

  • Bartosz Piwoda

Olimpiada Przedsiębiorczości

Wzięli udział w zawodach okręgowych:

  • Marek Bochnak,

  • Tomasz Pytko,

  • Marcin Michalski

Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej
i Stosowanej

W II etapie wzięli udział:

  • Michał Malinka,

  • Mateusz Skomra,

  • Grzegorz Skoraczyński,

  • Magdalena Szczygieł

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Organizator: Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

W II etapie wzięli udział:

  • Paulina Baran

  • Dominik Gniewek

  • Joanna Szeniak

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

Do finału zakwalifikowali się:

  • Grzegorz Skoraczyński,

  • Bartosz Piwoda,

  • Sebastian Bednarz

Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego

W finale wzięli udział:

  • Maciej Rembisz

  • Grzegorz Skoraczyński

Rzeszowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce

Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce:

  • Sebastian Benedyk,

  • Artur Bilski,

  • Aleksander Haleniuk,

  • Agnieszka Kolbuch,

  • Marcin Michalski,

  • Mateusz Węglarz.

Do edycji ogólnopolskiej zakwalifikowali się:

  • Sebastian Benedyk,

  • Aleksander Haleniuk,

  • Marcin Michalski,

  • Mateusz Węglarz

Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

  • klasa IIC - I miejsce

  • klasa IB i IIA - II miejsce

  • klasa IA - III miejsce

  • przedstawiciele klas IA i IB - wyróżnienie

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

  • Anna Bednarz - I miejsce

  • Weronika Sarna - wyróżnienie

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Katolik to nasza szkoła"

  • klasa IIC - Grand Prix

  • klasa IC - I miejsce

Licealiada

Gry drużynowe chłopców - Badminton

V miejsce w półfinale wojewódzkim zajęli:

  • Mateusz Wośko,

  • Jan Piziak,

  • Stanisław Bajorski

Szachy Drużynowe

III miejsce w półfinale wojewódzkim zajęli:

  • Grzegorz Kot,

  • Paweł Kot,

  • Lech Borkowski,

  • Zuzanna Konik

18 Ogólnopolskie Zawody w Zimowych Marszach na Orientację CZARZiMNO

  • Sylwia Gudyka, Kamil Stasik - zajęli VI miejsce w kategorii Juniorzy

Konkurs Ekologiczny w ramach CZARZiMNO

  • Marcin Socha - I miejsce

  • Bartłomiej Ruszel - II miejsce

  • Filip Chmielarz - III miejsce



Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II

Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Konkursach w roku szkolnym 2008/2009


Konkurs Przedmiotowy Języka Angielskiego

  • Kacper Świerzowicz - laureat

  • Elżbieta Rudnicka - finalistka

  • Barbara Błahut - finalistka

  • Krzysztof Pszeniczny - finalista

  • Piotr Kapusta - finalista

  • Kinga Kubicka - finalistka

  • Radosław Kubiszyn - finalista

  • Krzysztof Olesiejuk - finalista

  • Magdalena Kadłuczko - finalistka

  • Demetriusz Wojakowski - finalista

  • Kacper Żurad - finalista

  • Gabriela Ciecieręga - finalistka

  • Łukasz Duda - finalista

  • Anna Więcek - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Języka Niemieckiego

  • Martina Motyka - laureatka

  • Aleksandra Sandecka - laureatka

  • Aleksandra Bakun - finalistka

  • Grzegorczyk Krzysztof - finalista

  • Mateusz Midura - finalista

  • Krzysztof Pszeniczny - finalista

  • Barbara Błahut - finalistka

  • Bartosz Kuczyński - finalista

Konkurs Przedmiotowy Biologiczny

  • Bartosz Kuczyński - laureat

  • Edyta Dziobek-Romańska - finalistka

  • Stefan Kogut - finalista

Konkurs Przedmiotowy Polonistyczny

  • Kinga Kubicka - laureatka

  • Aldona Misiak - finalistka

  • Maja Stefanowska - finalistka

  • Anna Stanisz - finalistka

  • Krzysztof Grzegorczyk - finalista

  • Kinga Ostrowska - finalistka

  • Anna Więcek - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Geograficzny

  • Kacper Żurad - laureat

  • Filip Boratyn - laureat

  • Katarzyna Owoc - finalistka

  • Mateusz Urban - finalista

  • Jakub Winter - finalista

Konkurs Przedmiotowy Historyczny

  • Rafał Pytko - finalista

  • Paweł Śmiałek - finalista

  • Szymon Wrzesień - finalista

Konkurs Przedmiotowy Fizyczny

  • Szymon Wrzesień - laureat

  • Piotr Kawałek - finalista

  • Rafał Pytko - finalista

  • Ewelina Rzucidło - finalistka

  • Kacper Świerzowicz - finalista

  • Monika Mazgaj - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Chemiczny

  • Szymon Wrzesień - laureat

  • Teodor Jerzak - laureat

  • Wiktor Sączawa - finalista

  • Kacper Świerzowicz - finalista

  • Rafał Pytko - finalista

Konkurs Przedmiotowy Matematyczny

  • Krzysztof Pszeniczny - laureat

  • Kacper Świerzowicz - laureat

  • Piotr Kawałek - laureat

  • Monika Mazgaj - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Informatyczny

  • Krzysztof Pszeniczny - laureat

  • Karol Bąk - laureat

  • Teodor Jerzak - laureat

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

  • Teodor Jerzak - laureat

  • Piotr Kawałek - laureat

  • Krzysztof Pszeniczny - laureat

  • Kacper Świerzowicz - laureat

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

  • Krzysztof Pszeniczny - laureat I miejsca

Ogólnopolski Konkurs "Losy żołnierza i dzieje oręża"

  • Krzysztof Grzegorczyk - laureat III etapu

  • Tomasz Homa - finalista III etapu

II Ogólnopolski Konkurs na Felieton
Organizator: XII Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

  • Patrycja Wośko - finalistka

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Patronie Janie Pawle II
Organizator: Rodzina Szkół Jana Pawła II

  • Tomasz Zuzak - I miejsce

  • Przemysław Paśko - wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Organizator: Regionalne Towarzystwo Oświatowe PRYMUS
w Krynicy - Zdroju

Wyróżnienia zdobyli:

  • Konrad Bańka,

  • Marcin Wojnicki,

  • Monika Piechocińska,

  • Krzysztof Pszeniczny,

  • Zbigniew Łatka,

  •  Małgorzata Perłowska,

  • Monika Mazgaj,

  • Szymon Wrzesień,

  • Kacper Świerzowicz

Bardzo dobre wyniki uzyskali:

  • Rafał Pytko,

  • Piotr Kawałek,

  • Teodor Jerzak

Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko"
Organizator: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO
w Krakowie

Tytuł "KAON" uzyskali:

  • Krzysztof Pszeniczny,

  • Kacper Świerzowicz

Tytuł "TAON" uzyskali:

  • Mateusz Urban,

  • Szymon Wrzesień,

  • Piotr Kawałek

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla Gimnazjów
"Św. Paweł - Apostoł Narodów"

W finale wzięli udział:

  • Mateusz Midura,

  • Małgorzata Perłowska,

  • Filip Boratyn,

  • Maciej Kurzeja,

  • Gabriela Kuczyńska

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

  • Piotr Kawałek - zakwalifikowany do finału

Rzeszowski Konkurs Matematyczny

  • Monika Piechocińska - III miejsce

  • Maciej Skórski - wyróżnienie

  • Krzysztof Pszeniczny - wyróżnienie

Szarzyński Konkurs Chemiczny

  • Szymon Wrzesień - laureat

  • Marek Mroczka - laureat

  • Teodor Jerzak - laureat

  • Wiktor Sączawa - wyróżnienie

Konkurs Wiedzy Technicznej
Organizator: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Jarosławiu

W finale wzięli udział:

  • Teodor Jerzak,

  • Piotr Kawałek

Konkurs Patriotyczny „Jeszcze Polska nie zginęła”
Organizator: PCEN

  • Marzena Pazin – uzyskała wyróżnienie

Konkurs "Szkolna Przygoda z Funduszami Europejskimi"
Organizator: Marszałek Województwa Podkarpackiego i Gimnazjum nr 11

  • Łukasz Duda - udział w II etapie

VIII Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno – Religijnej „Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką”
Organizator: GOK w Majdanie Królewskim

  • Maja Stefanowska – uzyskała Grand Prix

XII Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”

  • Chór Gimnazjum i Liceum – zdobył II miejsce

II Przegląd Chórów Szkolnych "W drodze do Betlejem"

  • Chór Gimnazjum zdobył "Złote Pasmo"

III Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej
Organizator: Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

  • Zespół wokalno-muzyczny Gimnazjum pod opieką Pani Agnieszki Bober zajął II miejsce w kategorii zespołów

X Wojewódzki Konkurs "Sacrum w Literaturze i Sztuce"
Organizator: Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu

  • Maja Stefanowska - I miejsce w kategorii poezja śpiewana

"Sejm Dzieci i Młodzieży"

Do reprezentowania Podkarpacia zakwalifikowani zostali:

  • Marek Mroczka,

  • Katarzyna Tompalska

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

  • Przemysław Paśko - II miejsce

  • Tomasz Zuzak - III miejsce

Konkurs Fotograficzny "Katolik to nasza szkoła"

  • kl. 3d - I miejsce w kategorii zdjęcie ogólne

  • kl. 2c - I miejsce w kategorii zdjęcie dowolne

  • kl. 2a - wyróżnienie

Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

  • kl. 1d i kl. 3b - I miejsce

  • kl. 3b - II miejsce

  • kl. 3d - III miejsce

Gimnazjada

Lekka Atletyka

  • Karina Benedyk – zdobyła I miejsce w Finale Wojewódzkim
    w skoku w dal

Tenis Stołowy Chłopców Szkół Gimnazjalnych 

  • Patryk Leniart i Michał Surowiec – zdobyli II miejsce

Rejonowa Gimnazjada w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

  • Patryk Leniart i Michał Surowiec – zdobyli V miejsce

Gry drużynowe dziewcząt - Badminton

  • Ewa Cieślicka, Patrycja Wośko – V miejsce w półfinale wojewódzkim

Gry drużynowe chłopców - Badminton

  • Kacper Gałan, Piotr Knott – II miejsce w półfinale wojewódzkim

18 Ogólnopolskie Zawody w Zimowych Marszach na Orientację CZARZiMNO

  • Jakub Winter i Arkadiusz Wąsacz - II miejsce w kategorii Młodzicy

  • Monika Mazgaj i Ewelina Rzucidło - IV miejsce w kategorii Młodzicy

VIII Międzygimnazjalne Zawody Pływackie "O Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 11 i nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa"

  • Adrian Baszak - I miejsce w zawodach na 50 m stylem grzbietowym

  • Piotr Gomółka - I miejsce w zawodach na 50 m stylem dowolnym

  • Patrycja Wośko - II miejsce w zawodach na 50 m stylem grzbietowym

  • Reprezentacja chłopców - III miejsce w sztafecie 6x50 m stylem dowolnym

Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie

  • Krzysztof Sondej - I miejsce indywidualnie

  • Jakub Winter - II miejsce indywidualnie

  • Emilia Borkowska - III miejsce indywidualnie

  • Ewa Cieślicka - V miejsce indywidualnie

  • Drużyna chłopców (Jakub Winter, Krzysztof Sondej, Jakub Leśniak) - I miejsce

  • Drużyna dziewcząt ( Ewa Cieślicka, Emilia Borkowska, Justyna Gaweł) - II miejsce