Kalendarium

Poprzedni miesiąc Lipiec 2017 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 26 1 2
week 27 3 4 5 6 7 8 9
week 28 10 11 12 13 14 15 16
week 29 17 18 19 20 21 22 23
week 30 24 25 26 27 28 29 30
week 31 31
Brak wydarzeń

 

  • Przeczytaj o wymianach międzynarodowych i programie SC w naszej szkole.

 

 

Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2010/2011

 

 

 

Samorządowy Konkurs Nastolatków "8 wspaniałych"

  • Gabriela Bartkowicz - laureatka "złotej ósemki"

Olimpiada Teologii Katolickiej

W II etapie wzięli udział:

  • Magdalena Wisz,

  • Jarosław Wojtas

  • Arkadiusz Wąsacz

Ogólnopolska Olimpiada Myśli Jana Pawła II

  • Anna Bednarz - laureatka I miejsca w etapie ogólnopolskim

  • Karolina Chwajoł - laureatka II miejsca
                                        w etapie ogólnopolskim

  • Przemysław Paśko - finalista etapu wojewódzkiego

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  • Monika Ossolińska - finalistka

  • Kinga Kubicka - finalistka

  • Anna Podolak - wzięła udział w II etapie

  • Anna Stanisz - wzięła udział w II etapie

  • Aleksandra Dytkowska - wzięła udział w II etapie

Olimpiada Języka Angielskiego

W II etapie wzięli udział:

  • Kacper Świerzowicz,

  • Kinga Kubicka

Olimpiada Języka Niemieckiego

  • Magdalena Wisz - finalistka

  • Wiktoria Jabłońska - wzięła udział w II etapie

  • Aleksandra Bakun - wzięła udział w II etapie

Olimpiada Języka Francuskiego

  • Kinga Kubicka - finalistka

  • Anna Więcek - wzięła udział w II etapie

Olimpiada Języka Łacińskiego

  • Michał Warzocha - finalista

  • Aleksandra Dytkowska - wzięła udział w II etapie

Olimpiada Historyczna

W II etapie wzięły udział:

  • Katarzyna Tompalska,

  • Karolina Wójcik,

Olimpiada Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

  • Krzysztof Grzegorczyk - laureat

  • Mateusz Urban - finalista

  • Monika Kalandyk - wzięła udział w finale

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

  • Monika Kalandyk - laureatka VI miejsca w Polsce

  • Mateusz Bąk - brał udział w części ustnej etapu okręgowego

  • Rafał Pytko - brał udział w części ustnej etapu okręgowego

  • Mateusz Urban - brał udział w części ustnej etapu okręgowego

Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

  • Mateusz Maciejkowicz – wziął udział w II etapie

Olimpiada Filozoficzna

  • Paweł Zarosa – wziął udział w II etapie

Olimpiada Matematyczna

  • Krzysztof Pszeniczny - finalista z wyróżnieniem

  • Damian Rupar - finalista z wyróżnieniem

  • Piotr Kawałek - finalista

  • Kacper Świerzowicz - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Katarzyna Fejdasz,

  • Jacek Koźmic,

  • Monika Mazgaj,

  • Michał Moskal,

  • Klaudia Płodzień,

  • Grzegorz Skoraczyński,

  • Jarosław Wojtas,

  • Szymon Wrzesień

Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej Matematycznej i Stosowanej

  • Kacper Świerzowicz - laureat I miejsca w Polsce

  • Szymon Wrzesień - laureat

  • Damian Rupar - finalista

Olimpiada Geograficzna

  • Kacper Żurad  - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Anna Biega,

  • Katarzyna Chorzępa,

  • Łukasz Kielar,

  • Daria Kowal,

  • Katarzyna Owoc,

  • Daniel Różycki,

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

  • Przemysław Paśko - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Katarzyna Lichończak,

  • Urszula Wiśniewska,

  • Barbara Góra,

  • Katarzyna Chorzępa

Olimpiada Fizyczna

  • Szymon Wrzesień – wziął udział w II etapie

Olimpiada Informatyczna

  • Krzysztof Pszeniczny - laureat II miejsca

Olimpiada Chemiczna

  • Maciej Rembisz - laureat

  • Szymon Wrzesień - laureat

W II etapie wzięli udział:

  • Wiktor Sączawa,

  • Karolina Miszczyszyn

Olimpiada Biologiczna

W II etapie wzięli udział:

  • Łukasz Czepiński,

  • Agnieszka Grębska,

  • Sylwia Grądzka,

  • Dominika Kot,

  • Bartosz Kuczyński,

  • Karolina Majewska,

  • Aleksandra Malinka,

  • Marta Podedworna,

  • Adrian Poterek,

  • Gabriela Rusin,

  • Małgorzata Rybka,

  • Maja Rynasiewicz,

  • Agnieszka Ulan,

  • Paulina Warunek

Olimpiada Przedsiębiorczości

  • Monika Mazgaj - wzięła udział w etapie okręgowym

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

  • Franciszek Gromadzki - finalista

W etapie okręgowym wzięli udział:

  • Bartosz Kuczyński

  • Maciej Kurzeja

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

  • Karolina Wójcik - finalistka

  • Katarzyna Tompalska - finalistka

  • Marcin Socha - finalista

Ogólnopolski Konkurs „Polska w NATO”

  • Krzysztof Grzegorczyk – laureat

  • Maciej Bartosiewicz – finalista

Ogólnopolska Olimpiada „O diamentowy indeks AGH”

  • Paweł Gancarz – laureat III stopnia (matematyka)

  • Rafał Masełek – wziął udział w II etapie (fizyka)

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. Prof. Swinarskiego

  • Maciej Rembisz - laureat II miejsca w Polsce

  • Wiktor Sączawa - laureat

  • Szymon Wrzesień - laureat

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego

  • Maciej Rembisz - laureat VI miejsca w Polsce

  • Szymon Wrzesień - laureat XIV miejsca w Polsce

VI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

  • Krzysztof Grzegorczyk - wyróżniony

III Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
org. miesięcznik Charaktery

  • Agnieszka Gumienny - finalistka

XV Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

  • Magdalena Furman - laureatka

XI Krośnieński Konkurs Literacki

  • Mateusz Urban – I nagroda w kategorii poezja

XX Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

  • Katarzyna Mrozek – III nagroda w kategorii recytacja

Konkurs Matematyczny im. Prof. Marszała

  • Michał Moskal – II miejsce wśród klas I

  • Damian Rupar – II miejsce wśród klas II

  • Krzysztof Pszeniczny - III miejsce wśród klas I

  • Anna Przybyła – III miejsce wśród klas I

  • Piotr Kawałek – III miejsce wśród klas II

  • Grzegorz Skoraczyński – III miejsce wśród klas III

X Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

  • Krzysztof Pszeniczny – I miejsce wśród klas pierwszych

  • Kacper Świerzowicz – I miejsce wśród klas drugich

  • Grzegorz Skoraczyński – I miejsce wśród klas trzecich

XI Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

  • Krzysztof Pszeniczny - I miejsce (poziom I)

  • Michał Moskal - I miejsce (poziom I)

  • Jacek Koźmic - II miejsce (poziom I)

  • Kacper Świerzowicz - I miejsce (poziom I) 

  • Damian Rupar - I miejsce (poziom II)

Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza

  • Maciej Rembisz - laureat I miejsca

  • Wiktor Sączawa - laureat

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Bardzo dobry wynik uzyskali:

  • Marcin Wojnicki,

  • Kacper Świerzowicz

Wyróżnieni:

  • Jacek Koźmic,

  • Wojciech Rybak,

  •  Rafał Pytko,

  • Agnieszka Pitera,

  • Michał Kliś,

  • Mateusz Midura,

  • Krzysztof Pszeniczny,

  • Kacper Żurad,

  • Piotr Babiarz,

  • Anna Przybyła,

  • Tomasz Stawarski,

  • Piotr Kapusta,

  • Piotr Kawałek,

  • Monika Mazgaj,

  • Damian Rupar,

  • Michał Blajer,

  • Jarosław Wojtas,

  • Grzegorz Skoraczyński,

  • Michał Malinka

Konkurs Wiedzy o Francji
Org. Alliance Francaise Rzeszów

  • Maciej Bar - II miejsce

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Frankofońskiej
Org. PWSZ w Tarnowie

  • Monika Ossolińska - III miejsce

Konkurs Praw Człowieka
Org. WSPiA

  • Mateusz Bąk – I miejsce

  • Monika Cygan – II miejsce

  • Krzysztof Grzegorczyk – III miejsce


Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2010/2011

Konkurs Przedmiotowy Języka Angielskiego

  • Radosław Kubiszyn - laureat

  • Łukasz Drużbicki - laureat

  • Paweł Śmiałek - laureat

  • Justyna Pacześniak - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Fizyczny

  • Łukasz Lampart - laureat

  • Krzysztof Olesiejuk - laureat

  • Tomasz Gawlik - finalista

Konkurs Przedmiotowy Matematyczny

  • Tomasz Gawlik - laureat

  • Konrad Bańka - finalista

Konkurs Przedmiotowy Geograficzny

  • Radosław Kubiszyn - laureat

  • Sebastian Basiaga - laureat

  • Natalia Bartman - laureatka

  • Paweł Gruba - finalista

  • Melania Ryś - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Historyczny

  • Katarzyna Włodarczyk - finalistka

  • Honorata Misiak - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Polonistyczny

  • Kacper Czachor – finalista

Konkurs Przedmiotowy Języka Niemieckiego

  • Tomasz Gawlik - laureat

  • Michał Gruba - laureat

  • Krzysztof Olesiejuk - laureat

  • Katarzyna Wawrzkowicz - laureatka

  • Jan Wolski - laureat

  • Barbara Pazdan - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Chemiczny

  • Aldona Babiarz - laureatka

  • Kamil Zieliński - laureat

  • Łukasz Drużbicki - finalista

Konkurs Przedmiotowy Biologiczny

  • Gabriela Kuczyńska - laureatka

  • Paweł Śmiałek - laureatka

  • Dominik Lewandowski - laureat

  • Aldona Babiarz - laureatka

Konkurs Przedmiotowy Informatyczny

  • Szymon Bieda – laureat

X Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej

  • Krzysztof Olesiejuk - laureat

  • Piotr Pabjański - finalista

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Czasach i Osobie
Karola Wojtyły - Jana Pawła II "Papież Słowianin"

Laureaci etapu wojewódzkiego:

  • Tomasz Grzyb - IV miejsce w finale ogólnopolskim

  • Magdalena Gołubowicz - XIII miejsce w etapie ogólnopolskim

Finalistki etapu wojewódzkiego:

  • Mariola Kunowska,

  • Katarzyna Kudyba,

  • Martyna Materna,

  • Katarzyna Mokrzycka,

  • Justyna Piekłowska

Ogólnopolska Olimpiada Myśli Jana Pawła II

Finalistki etapu wojewódzkiego:

  • Magdalena Gołubowicz,

  • Martyna Materna,

  • Mariola Kunowska

Ogólnopolski Konkurs "W kalejdoskopie pamięci - Polska
i Polacy w latach 1939-1989"
edycja I - "Autorytet w czasach trudnych"

  • Karolina Trybus - laureatka etapu ogólnopolskiego

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

W II etapie wzięli udział:

  • Konrad Bańka,

  • Tomasz Gawlik,

  • Wojciech Knott,

  • Jan Wolski

I Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

  • Radosław Kubiszyn - finalista

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

  • Tomasz Gawlik - finalista

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego” w latach 1531 - 1683 od Obertyna do Wiednia"

  • Mikołaj Tarański - laureat etapu wojewódzkiego,
    finalista - zdobywca V miejsca w klasyfikacji generalnej oraz I miejsca w konkurencji eksponat muzealny i obiekt historyczny

  • Bartosz Rycerz - laureat etapu wojewódzkiego,
    finalista - zdobywca XXVIII miejsca w klasyfikacji generalnej oraz I miejsca w konkurencji eksponat muzealny

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

  • Piotr Mackiewicz - finalista

XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

  • Karolina Trybus, Katarzyna Włodarczyk - posłanki
    z Podkarpacia

Konkurs Wiedzy Religijnej "W komunii z Bogiem"
dla diecezji rzeszowskiej

  • Katarzyna Kudyba - laureatka

Konkurs Literacki "Serdecznym atramentem"
Org. Fundacja Dziedzictwa Jana Pawła II

  • Urszula Janusz - laureatka III miejsca

Wojewódzki Konkurs Literacki "Książka, do której powracam"
Org. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

  • Natalia Szumna - wyróżniona w kategorii gimnazjum

Podkarpacki Konkurs Poetycki "Ja i świat"
Org. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

  • Natalia Szumna - II nagroda w kategorii gimnazjum

XI Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

  • Tomasz Gawlik - wziął udział w finale

Podkarpacki Konkurs Poezji Współczesnej

  • Wiktoria Flaumenhaft - II nagroda w kategorii recytacja

  • Julia Urban - wyróżnienie w kategorii recytacja

Konkurs Recytatorski im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  • Julia Urban - wyróżnienie

X Rzeszowski Konkurs Matematyczny

  • Sebastian Basiaga, Mateusz Kobak - laureaci III miejsc

Sarzyński Konkurs Chemiczny

  • Aldona Babiarz - laureatka

  • Łukasz Drużbicki - wyróżniony

  • Piotr Pabjański - wyróżniony

  • Kamil Zieliński - wyrózniony

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Bardzo dobry wynik uzyskali:

  • Mateusz Kobak,

  • Kinga Hajduk,

  • Filip Sondej

Wyróżnieni:

  • Konrad Bańka,

  • Tomasz Gawlik,

  • Mikołaj Truś,

  • Jan Wolski,

  • Piotr Ślęczka,

  •  Łukasz Lampart,

  • Paweł Palimąka,

  • Sebastian Biesiadecki,

  • Kacper Pękala,

  •  Wojciech Knott,

  • Kami Zych,

  • Dawid Kalandyk,

  • Marcin Rupar,

  • Hubert Dąbek

Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2011"

  • Dominik Lewandowski - uzyskał tytuł KAON

  • Krzysztof Olesiejuk - uzyskał tytuł TAON

  • Łukasz Lampart - uzyskał tytuł TAON

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Filer 2010
Org. "Łowcy Talentów Jersz"

  • Weronika Ciołko - bardzo dobry wynik
    I miejsce w województwie (klasy I gim.)

  • Jacek Wąsik - bardzo dobry wynik
    I miejsce w województwie (klasy I gim.)

  • Radosław Kubiszyn - bardzo dobry wynik
    I miejsce w województwie (klasy III gim.)

  • Sebastian Biesiadecki - bardzo dobry wynik
    III miejsce w województwie (klasy I gim.)

  • Karolina Wotlinska - bardzo dobry wynik
    IV miejsce w województwie (klasy II gim.)

  • Radosław Kot - bardzo dobry wynik (klasy III gim.)

  • Paweł Śmiałek - bardzo dobry wynik (klasy III gim.)

  • Łukasz Drużbicki - bardzo dobry wynik (klasy III gim.)

  • Filip Sondej - I miejsce w województwie (klasy II gim.)

  • Karol Mazur - II miejsce w województwie (klasy II gim.)

Otwarty Konkurs Języka Angielskiego "Let's play english - przygoda z angielskim"
org. Ogólnopolska Szkoła Językowa British School dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów

  • Tomasz Grzyb - I miejsce

  • Michał Maślanka - II miejsce

W finale wzięli udział:

  • Katarzyna Skrzypek

  • Patrycja Woźniak

  • Katarzyna Zalewska

  • Konrad Chuchla

IX Wojewódzki Konkurs "Nauka z komputerem"

  • Paweł Palimąka - wyróżniony

III Powiatowy Konkurs Krasomówczy "Skrzydlate słowa"
Org. Zespół Szkół w Malawie

  • Joanna Nawojska - wyróżnienie w kategorii gimnazjum

Konkurs Wiedzy o Francji
Org. Alliance Francaise Rzeszów

  • Weronika Cieszyńska - V miejsce

  • Natalia Szumna - VI miejsce

Międzygimnazjalny Konkurs "Gimnazjalisto! Masz talent!"

  • Gabriela Tereszkiewicz - III miejsce

Konkurs „Mały Samarytanin”

  • Patrycja Woźniak – laureatka

IV Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej
Org. Publiczne Gimnazjum w Rakszawie

Wyróżnienia zdobyli:

  • Szczepan Materna,

  • Kacper Pękala

XIV Ogólnopolski Kokurs Modeli Kartonowych i Plastikowych
Radom 2011

  • Paweł Gruba - II miejsce w klasie PK2-J i III miejsce w klasie PL3-J

III Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów Power Dance

  • Gabriela Maksymowicz - I miejsce wraz z zespołem "T - 8 gr. B" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

VIII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych
"O Laur Rzecha"

  • Gabriela Maksymowicz - laureatka wraz z zespołem "T - 8 Juniorzy" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Mistrzostwa Polskie Młodzików w biegu na 300 m przez płotki

  • Joanna Żmudziejewska - I miejsce

Ogólnopolski Finał Samsung Athletic Cup w biegu na 300 m

  • Joanna Żmudziejewska - III miejsce

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegu na 300 m przez płotki

  • Joanna Żmudziejewska - I miejsce

Mistrzostwa Rzeszowa w Siatkówce Plażowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora VIII LO

  • Drużyna Gimnazjum zdobyła III miejsce