Kalendarium

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2017 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

 

  • Przeczytaj o wymianach międzynarodowych i programie SC w naszej szkole.

 

Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II

Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2012/2013

 

 

 

 

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:

  • Krzysztof Pszeniczny,

  • Szymon Wrzesień

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał:

  • Mateusz Midura

23 International Baltic Way

  • Krzysztof Pszeniczny – jako jeden z reprezentantów Polski
    II miejsce w drużynowych zawodach matematycznych
    Państw Bałtyckich

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  • Tomasz Fryzeł - laureat II miejsca

  • Katarzyna Izdebska - finalistka

  • Tomasz Grzyb - finalista

Olimpiada Języka Francuskiego


W II etapie wzięli udział:

  • Radosław Kubiszyn,

  • Marzena Pazin,

  • Natalia Bartman

Olimpiada Języka Angielskiego

  • Martyna Wróbel - finalistka

W II etapie wzięli udział:

  • Radosław Kubiszyn,

  • Michał Maślanka,

  • Kacper Żurad

Olimpiada Języka Niemieckiego

  • Martina Motyka - finalistka

W II etapie wzięli udział:

  • Katarzyna Cisek,

  • Magdalena Wisz,

  • Michał Gruba,

  • Kacper Żurad

Olimpiada Języka Łacińskiego

  • Krzysztof Pszeniczny - zakwalifikowany do finału

Olimpiada Matematyczna

  • Krzysztof Pszeniczny - finalista z wyróżnieniem

  • Sebastian Haracz - finalista

  • Michał Kliś - finalista

  • Jacek Koźmic - finalista

  • Michał Moskal - finalista

W II etapu wzięli udział:

  • Konrad Bańka,

  • Michał Dzióbek,

  • Tomasz Gawlik,

  • Karol Gongola,

  • Łukasz Lampart,

  • Rafał Masełek,

  • Łukasz Mazgaj,

  • Mateusz Midura,

  • Wojciech Rybak

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

  • Rafał Masełek - finalista

  • Krzysztof Pszeniczny - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Michał Dzióbek,

  • Tomasz Gawlik,

  • Sebastian Haracz,

  • Jacek Koźmic,

  • Michał Maślanka,

  • Maria Matuszek,

  • Mateusz Midura,

  • Michał Moskal,

  • Kinga Poszytek,

  • Wojciech Rybak

  • Wiktor Sączawa,

  • Marcin Wojnicki

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej

  • Tomasz Grzyb - zakwalifikowany do finału

  • Bartłomiej Duplaga - zakwalifikowany do II etapu

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  • Bartłomiej Duplaga - laureat

  • Jan Ryzner - finalista

  • Maciej Bar - udział w finale

  • Wojciech Rybak - udział w finale

W II etapie wzięli udział:

  • Piotr Grzegorczyk,

  • Katarzyna Włodarczyk,

  • Michał Maślanka

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

  • Maciej Bar - laureat

Olimpiada Historyczna

  • Bartłomiej Duplaga - finalista

  • Maciej Bar - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Paweł Zioło,

  • Bartosz Rycerz,

  • Marlena Kuc

Olimpiada „Losy  żołnierza i dzieje oręża”

  • Paweł Olszewski - udział w etapie wojewódzkim

Olimpiada Artystyczna


W II etapie wzięli udział:

  • Aleksandra Sitko,

  • Mikołaj Truś

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

  • Krzysztof Olesiejuk - udział w II etapie

  • Bartłomiej Duplaga - udział w II etapie

Olimpiada Przedsiębiorczości

  • Wiktor Sączawa - udział w II części eliminacji okręgowych

  • Jakub Haligowski - udział w eliminacjach okręgowych

Olimpiada Chemiczna

  • Wiktor Sączawa - laureat

  • Dawid Górski - finalista

  • Kamil Zieliński - udział w II etapie

  • Krzysztof Olesiejuk - udział w II etapie

  • Aldona Babiarz - udział w II etapie

Olimpiada Fizyczna


W  II etapie wzięli udział:

  • Ewa Gierlach,

  • Rafał Masełek,

  • Wiktor Sączawa

Olimpiada Informatyczna

  • Krzysztof Pszeniczny - laureat II miejsca,
    zakwalifikowany na zawody międzynarodowe w Australii

Olimpiada Biologiczna

  • Kamil Zieliński - laureat IV miejsca,
    zakwalifikowany na zawody międzynarodowe w Bernie

W II etapie wzięli udział:

  • Aldona Babiarz,

  • Monika Biskup,

  • Katarzyna Cisek,

  • Wojciech Dąbrowski,

  • Joanna Delimata,

  • Kacper Gałan,

  • Gabriela Kuczyńska,

  • Maciej Kurzeja,

  • Ewelina Machała,

  • Jarosław Mazur,

  • Barbara Pazdan,

  • Melania Ryś,

  • Alina Urban,

Olimpiada Geograficzna

  • Kacper Żurad - finalista

  • Natalia Bartman - finalista

  • Radosław Kubiszyn - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Piotr Babiarz,

  • Sebastian Basiaga,

  • Sylwia Czekaj,

  • Konrad Gargaś,

  • Paweł Gruba,

  • Radosław Kot,

  • Gabriela Krzych

  • Milena Lato,

  • Mateusz Midura,

  • Kinga Poszytek,

  • Justyna Różycka,

  • Karolina Zarosa,

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

  • Katarzyna Włodarczyk - laureatka III miejsca w Polsce

  • Justyna Różycka - laureatka IV miejsca w Polsce

  • Tomasz Grzyb - finalista

  • Maciej Bartosiewicz - finalista

  • Magdalena Gołubowicz - finalistka

  • Kamil Zych - udział w II etapie

  • Sebastian Basiaga - udział w II etapie

Olimpiada Astronomiczna


W II etapie wzięli udział:

  • Michał Hałoń,

  • Kinga Poszytek,

  • Piotr Ślęczka

Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

  • Rafał Masełek - laureat III stopnia

  • Kacper Żurad - udział w finale

  • Maciej Skórski - udział w finale

  • Michał Kliś - udział w finale

  • Sebastian Haracz - udział w finale

  • Piotr Babiarz - udział w finale

    W II etapie wzięli udział:

  • Tomasz Gawlik,

  • Jacek Koźmic,

  • Milena Lato,

  • Paulina Górka,

  • Konrad Bańka,

  • Marcin Wojnicki,

  • Magdalena Wisz,

  • Klaudia Sas,

  • Mateusz Midura,

  • Tomasz Stawarski,

  • Karol Gongola,

  • Dawid Górski,

  • Ewa Gierlach

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. Prof. A. Swinarskiego

  • Wiktor Sączawa - laureat VI miejsca

  • Dawid Górski - laureat

  • Kamil Zieliński - laureat

Turniej Wiedzy Psychologicznej
(org. Miesięcznik Charaktery)

  • Wiktor Sączawa - laureat

Konkurs Chemiczny
(org. Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej)

  • Wiktor Sączawa - II miejsce

IV Podkarpacki Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej

 

I miejsce zdobyły:

  • Ewelina Machała,

  • Zuzanna Pawłowska,

  • Patrycja Bąk

W półfinale wzięli udział:

  • Tomasz Grzyb,

  • Paweł Zioło,

  • Bartosz Rycerz

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Frankofońskiej
(org. PWSZ Tarnów)

  • Marzena Pazin - II miejsce

  • Ewelina Machał - III miejsce

XII Jasielski Konkurs Matematyczny im. H Steinhausa

  • Radomił Baran – I miejsce wśród klas pierwszych

  • Sebastian Haracz – III miejsce ex aequo wśród klas drugich

  • Krzysztof Pszeniczny – I miejsce ex aequo wśród klas trzecich

Konkurs Matematyczny im. Prof. Marszała

  • Michał Moskal – I miejsce w pionie klas III

  • Tomasz Gawlik – wyróżnienie w pionie klas II

  • Rafał Masełek – wyróżnienie w pionie klas III

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Lei


W etapie wojewódzkim wzięli udział:

  • Gabriela Gronowicz,

  • Zofia Drabek,

  • Wojciech Knott,

  • Maria Matuszek,

  • Tomasz Gawlik,

  • Konrad Bańka,

  • Sebastian Haracz,

  • Michał Dzióbek

  • Karol Gongola

W II etapie wzięli udział:

  • Maria Wdowik

  • Łukasz Lampart

Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza

  • Wiktor Sączawa - zakwalifikowany do części laboratoryjnej
    III etapu

  • Dawid Górski - zakwalifikowany do części laboratoryjnej
    III etapu

  • Agnieszka Jabłońska - udział w części pisemnej III etapu

  • Kamil Zieliński - udział w części pisemnej III etapu

W II etapie wzięli udział:

  • Krzysztof Olesiejuk,

  • Jacek Koźmic,

  • Kacper Gałan,

  • Babiarz Aldona,

  • Aleksandra Pracoń,

  • Joanna Skura,

  • Łukasz Drużbicki,

  • Piotr Pabjański

Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka (Org. WSPiA)

  • Bartłomiej Duplaga – wyróżnienie

Tenis stołowy chłopców

  • III miejsce w miejskich igrzyskach Licealiady
    Łukasz Mazgaj, Wojciech Kowal, Kamil Malski

Siatkówka dziewcząt

  • III miejsce w miejskich Igrzyskach Licealiady - Dominika Hul, Dominika Kapsrzyk, Gabriela Strączek, Katarzyna Cisek, Olga Kanach, Patrycja Maciąg, Aleksandra Polak, Maria Czyrek, Maria Kogut, Monika Socha

Tenis stołowy dziewcząt

  • IV miejsce w igrzyskach miejskich Licealiady
    Martyna Materna, Magdalena Lampart

V Mistrzostwa Rzeszowa Szkół Ponadgimnazjalnych
w Narciarstwie Alpejskim Chłopców

  • Łukasz Drużbicki - II miejsce

Finał Wojewódzki Licealiady w pływaniu 6 x 50 m

  • Iga Konior, Katarzyna Biskup, Zuzanna Pawłowska, Karolina Gross, Joanna Kosińska, Katarzyna Kosińska -
    IX miejsce

Unihokej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

  • Marta Brodowska, Marysia Kogut, Agnieszka Olech, Dominika Hul, Dominika Kasprzyk, Agnieszka Kwoka, Gabriela Kuczyńska, Aleksandra Latocha, Natalia Dzimira, Martyna Materna - III miejsce


Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2012/2013

 

Ogólnopolski Konkurs Papież Słowianin


W II etapie wzięli udział:

  • Piotr Gugała,

  • Aleksandra Feruś,

  • Kamila Szostak,

  • Krzysztof Welc,

  • Faustyna Nieroda

Konkurs Przedmiotowy Języka Angielskiego

  • Dominik Oczoś - laureat

  • Weronika Ciołko - finalistka

  • Maria Dronka - finalistka

  • Jacek Wąsik - finalista

  • Mateusz Kobak - finalista

Konkurs Przedmiotowy Matematyczny

  • Mateusz Kobak - laureat

  • Radomił Baran - laureat

  • Kinga Hajduk - finalistka

  • Maria Dronka - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Fizyczny

  • Krzysztof Lampart - finalista

  • Jacek Wąsik - finalista

Konkurs Przedmiotowy Geograficzny

  • Dominika Pitera - laureatka

  • Krzysztof Bieniasz - laureat

  • Klaudia Piętowska - finalistka

  • Maksymilian Rut - finalista

  • Adrianna Czachor - finalistka

  • Wojciech Kunowski - finalista

Konkurs Przedmiotowy Języka Francuskiego

  • Kinga Hajduk - finalistka

  • Alicja Kotula - finalistka

  • Sandra Posłuszny - finalistka

  • Paulina Grys - finalistka

  • Dominika Szwed - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Języka Polskiego

  • Karolina Lecko - finalistka

  • Kamila Kuźniar - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Chemiczny

  • Kinga Hajduk - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Historyczny

  • Klaudia Piętowska - finalistka

Konkurs Przedmiotowy Języka Niemieckiego

  • Antoni Baj - laureat

  • Mateusz Kobak -fianlista

  • Weronika Ciołk - finalistka

Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów


W II etapie wzięli udział:

  • Weronika Ciołko,

  • Maria Dronka,

  • Katarzyna Makara,

  • Dominik Oczoś,

  • Karolina Wotlinska

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

  • Mateusz Kobak - laureat

  • Radomił Baran - finalista

W II etapie wzięli udział:

  • Jan Dziuba,

  • Kinga Hajduk,

  • Krzysztof Lampart,

  • Adrian Maciej,

  • Miłosz Mazur,

  • Kacper Pękala

Olimpiada Matematyczna (dla Liceum)

 

Do II etapu zakwalifikowali się:

  • Mateusz Kobak - finalista

  • Radomił Baran - udział w II etapie

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

  • Mateusz Kobak - udział w II etapie

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

  • Antoni Baj - zakwalifikował się do finału

W etapie rejonowym wzięli udział:

  • Mateusz Kobak,

  • Weronika Ciołko,

  • Karolina Lecko

Ogólnopolski Konkurs "Losy Bliskich i Losy Dalekich"

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

  • Jędzrzej Świder,

  • Marta Grędysa,

  • Jakub Wajda

Konkurs o Puchar Dyrektora V Liceum w Bielsku – Białej

  • Radomił Baran – laureat II miejsca

  • Adrian Maciej – laureat X miejsca

  • Mateusz Kobak – wyróżniony (XIII miejsce)

Drużynowo zdobyli I miejsce i puchar 

 

Maraton Matematyczny „Banachiada” (Org. ZSTiO Jarosław)

  • Maria Dronka, Weronika Ciołko – zajęły 9 miejsce

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Lei


Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

  • Mateusz Kobak,

  • Radomił Baran

Konkurs English High Flier

  • Jacek Wąsik - laureat

  • Katarzyna Makara - bardzo dobry wynik,

  • Piotr Jarosz - bardzo dobry wynik,

  • Katarzyna Pazdan - bardzo dobry wynik,

  • Karolina Wotlińska - bardzo dobry wynik,

  • Sebastian Biesiadecki - bardzo dobry wynik,

  • Weronika Ciołko - bardzo dobry wynik,

  • Kinga Hajduk - bardzo dobry wynik,

  • Krzysztof Domka - bardzo dobry wynik,

  • Mateusz Kobak - dobry wynik,

  • Dominik Szawica - dobry wynik,

  • Magdalena Sapa - dobry wynik,

  • Paulina Świst - dobry wynik,

  • Klaudia Piętowska - dobry wynik,

VII Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej
(org. LO im. J. Bytnara i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej)

  • Zespół (Oliwia Rodzoń, Alicja Kotula, Jolanta Maruszak, Gabriela Pietras) pod kierunkiem Siostry Dyrektor zdobył
    II miejsce w kategorii gimnazja

Konkurs Recytatorski Humoru Francuskiego
(org. III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie i Stowarzyszenie
Prof - Europe oddz, Rzeszów)

  • Julia Stachowicz - I miejsce

  • Wiktoria Jezuit - I miejsce

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Anioł 2012/2013"

  • Karolina Makara - praca zakwalifikowana na wystawę

Konkurs Recytatorsko – Teatralny „My sami”
(
org. Rzeszowski Dom Kultury Filia Pobitno)

  • Maciej Błądziński -  II miejsce

Konkurs Fotograficzny "Nie samą szkołą żyje człowiek"

(org. MDK Rzeszów)

  • Katarzyna Borkowska - III nagroda

Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację Cierpisz 2012

  • Patrycja Kwiek - I miejsce

  • Maciej Janda - I miejsce

  • Hubert Gromadzki - II miejsce

  • Adrian Misiąg - II miejsce

  • Karol Matłok - II miejsce

  • Michał Słomiany - III miejsce

  • Krzysztof Kotliński - III miejsce

XX Wojewódzki Konkurs Szkopek Bożonarodzeniowych

  • Hubert Gromadzki - wyróżnienie

XXVII Podkarpacki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych (org. Osiedlowy Dom Kultury Puchatek w Sanoku)

  • Sandra Posłuszny - I miejsce KBJ

  • Radosław Bernacki - II i III miejsce PKGJ

  • Hubert Gromadzki - II miejsce KBJ, III miejsce PFJ,
    II miejsce PSJ

IX Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych

  • Radosław Bernacki - II miejsce w klasie pojazdy pancerne

III Festiwal Modelarski o Nagrodę Pani na Zamku Niepołomice

  • Radosław Bernacki - wyróżnienie

IX Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych "Ogniwko 2013" (org. Szkolne Koło Historyczno-Modelarskie przy ZSE w Dębicy)

  • Radosław Bernacki - III miejsce w kategorii modele plastykowe - pojazdy cywilne, I miejsce w kategorii modele plastykowe - bojowe pojazdy kołowe i gąsienicowe

  • Hubert Gromadzki - I miejsce w kategorii modele plastykowe - samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, I miejsce w kategorii modele plastykowe - dioramy

Szachy drużynowe

  • I miejsce w miejskich igrzyskach Gimnazjady Radomił Baran, Kacper Łobos, Karol Majchrowski, Klaudia Dudzińska

Unihokej Dziewcząt

  • II miejsce w miejskich igrzyskach Gimnazjady Aleksandra Grabowska, Joanna Krajewska, Magdalena Nowak, Weronika Wiktor, Malwina Pomianek, Magdalena Węglowska, Karolina Wróblewska, Katarzyna Ceglarz

Unihokej Chłopców

  • I miejsce w miejskich igrzyskach Gimnazjady
    Hubert Gromadzki, Krzysztof Kornaga, Jarosław Oskroba, Krzysztof Kowal, Konrad Chmiel, Jan Łach, Karol Majchrowski, Radosław Szwaja

Pływanie

  • Kinga Cios – I miejsce na 50 m stylem motylkowym dziewcząt
    w miejskich igrzyskach Gimnazjady

  • Natalia Strzępka – III miejsce na 50 m stylem dowolnym dziewcząt w miejskich igrzyskach Gimnazjady

  • Mateusz Kobak – I miejsce na 50 m stylem klasycznym chłopców w miejskich igrzyskach Gimnazjady

Konkurs jazdy na łyżwach dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych

  • Gimnazjum zajęło II miejsce

XII Międzygimnazjalne Zawody Pływackie o nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa i puchar Dyrektora Gimnazju nr 11

  • Kinga Cios - II miejsce na 50 m stylem motylkowym

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego

  • I miejsce - Wojciech Królikowski, Kamil Maksymowicz, Mikołaj Szczepan, Bartosz Góra, Józef Sołtys, Konrad Chmiel