Kalendarium

Poprzedni miesiąc Maj 2017 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5 6 7
week 19 8 9 10 11 12 13 14
week 20 15 16 17 18 19 20 21
week 21 22 23 24 25 26 27 28
week 22 29 30 31

 

  • Przeczytaj o wymianach międzynarodowych i programie SC w naszej szkole.

Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2016/2017

 

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej
(za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016)

  • Mateusz Kobak
  • Radomił Baran
  • Hubert Kos
  • Rafał Darasz

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  • Krzysztof Bieniasz

Ogólnopolski Projekt "Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe"
(org. Instytut Pedagogiki KUL)

  • Ewa Sławińska - sylwetka osobowa uczennicy zaprezentowana w książce pod tym samym tytułem

Olimpiada "O diamentowy indeks AGH"

  • Krzysztof Bieniasz - zakwalifikowany do finału
  • Krzysztof Blecharczyk - zakwalifikowany do finału
  • Jan Drabek - zakwalifikowany do finału
  • Jan Dziuba - zakwalifikowany do finału
  • Adrian Maciej - zakwalifikowany do finału
  • Karol Kocur - udział w II etapie
  • Wojciech Kunowski - udział w II etapie
  • Paweł Sałosz - udział w II etapie
  • Wojciech Szeliga - udział w II etapie

Biologia

Olimpiada Biologiczna

  • Natalia Kluz - udział w II etapie
  • Monika Deręgowska - udział w II etapie
  • Michał Ziobro - udział w II etapie
  • Krzysztof Kotliński - udział w II etapie
  • Maciej Firleta - udział w II etapie
  • Filip Paluch - wstępnie zakwalifikowany do II etapu
  • Gabriela Bar - wstępnie zakwalifikowana do II etalu

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

  • Mirosław Kuźniar - udział w II etapie
  • Katarzyna Pasieczna - udział w II etapie

Chemia

Olimpiada Chemiczna

  • Maciej Domaradzki - udział w I etapie (po eliminacjach wstępnych)
  • Aleksandra Połeć - udział w I etapie (po eliminacjach wstępnych)
  • Michał Słomiany - udział w I etapie (po eliminacjach wstępnych)

Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików

  • Aleksandra Połeć - I miejsce ex aequo za najlepszą prezentację plakatu
  • Alicja Połeć - I miejsce ex aequo za najlepszą prezentację plakatu
  • Dominika Szwed - I miejsce ex aequo za najlepszą prezentację plakatu

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

  • Jagoda Grześko - zakwalifikowana do III etapu
  • Michał Słomiany - zakwalifikowany do III etapu
  • Aleksandra Feruś - zakwalifikowana do III etapu
  • Paula Kula - zakwalifikowana do III etapu
  • Dominika Szwed - zakwalifikowana do III etapu
  • Aleksandra Połeć - zakwalifikowana do III etapu

  • Adrianna Czachor - zakwalifikowana do II etapu
  • Maciej Domaradzki - zakwalifikowany do II etapu
  • Joanna Krajewska - zakwalifikowana do II etapu
  • Microsław Kuźniar - zakwalifikowany do II etapu
  • Natalia Kałamarz - zakwalifikowana do II etapu

Fizyka

Olimpiada Fizyczna

  • Jan Dziuba - zakwalifikowany do finału
  • Maciej Domaradzki - udział w części doświadczalnej II etapu
  • Miłosz Mazur - udział w części doświadczalnej II etapu
  • Wojciech Szeliga - zakwalifikowany do II etapu

Geografia

Olimpiada Znajomości Afryki

  • Joanna Magiera - zakwalifikowana do finału
  • Katarzyna Kozubal - zakwalifikowana do finału
  • Piotr Kozłowski - zakwalifikowany do finału
  • Cyprian Modrzejewski - udział w II etapie
  • Maria Szurlej - udział w II etapie
  • Magdalena Oczkowska - udział w II etapie
  • Kinga Bielak - udział w II etpie
  • Katarzyna Zwolińska - udział w II etapie
  • Maria Fuc - udział w II etapie

Olimpiada Geograficzna

  • Mateusz Kostecki - laureat okręgu, zakwalifikowany do finału
  • Wiktoria Sondej - laureatka etapu okręgowego
  • Przemysław Bednarski - laureat eptapu okręgowego
  • Jakub Nowiński - laureat etapu okręgowego
  • Dominika Bielec - laureatka etapu okręgowego
  • Katarzyna Kozubal - udział w II etapie
  • Urszula Pieniążek - udział w II etapie
  • Magdalena Olech - udział w II etapie
  • Tomasz Kurcaba - udział w II etapie
  • Kinga Bielak - udział w II etapie
  • Bartłomiej Maś - udział w II etapie
  • Kinga Konieczna - udział w II etapie

Historia

Olimpiada Historyczna

  • Jakub Sieradzki - wytypowany do finału
  • Paweł Kielar - zakwalifikowany do II etapu
  • Anna Bździkot - zakwalifikowana do II etapu

Olimpiada Solidarności

  • Magdalena Olech - zakwalifikowana do finału

Język angielski

Olimpiada Języka Angielskiego

  • Kajetan Kidacki - udział w II etapie

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier
(Org. Łowcy Talentów Jersz)

  • Lidia Mądrzak - X miejsce w Polsce
  • Marianna Szewczyk - bardzo dobry wynik
  • Filip Lew - bardzo dobry wynik
  • Jadwiga Kędra - bardzo dobry wynik
  • Aleksandra Kwiatkowska - bardzo dobry wynik
  • Szymon Górny - bardzo dobry wynik
  • Antoni Trybus - bardzo dobry wynik
  • Kinga Cieśla - bardzo dobry wynik
  • Emilia Szymborska - bardzo dobry wynik
  • Mateusz Ogorzałek - bardzo dobry wynik
  • Oleg Semenov - bardzo dobry wynik
  • Przemysław Bednarski - bardzo dobry wynik
  • Cezary Gałan - dobry wynik
  • Amelia Lubińska - dobry wynik
  • Kasper Chuchla - dobry wynik
  • Gabriela Rajtar - dobry wynik
  • Dominika Kazak - dobry wynik
  • Patryk Kawa - dobry wynik
  • Michał Ziobro - dobry wynik
  • Emilia Kwolek - dobry wynik

Język francuski

Olimpiada Języka Francuskiego

  • Konrad Jesiołowski - zakwalifikowany do II etapu
  • Gabriela Dziuba - zakwalifikowana do II etapu
  • Dobromir Wołowiec - zakwalifikowany do II etapu
  • Magdalena Madera - zakwalifikowana do II etapu
  • Łucja Potępa - zakwalifikowana do II etapu
  • Julia Stachowicz - zakwalifikowana do II etapu
  • Dominika Szwed - zakwalifikowana do II etapu

Język łaciński

Olimpiada Języka Łacińskiego

  • Mateusz Ogorzałek - zakwalifikowany do II etapu
  • Jakub Sieradzki - zakwalifikowany do II etapu

Język niemiecki

Olimpiada Języka Niemieckiego

  • Antoni Baj - zakwalifikowany do II etapu
  • Mateusz Ogorzałek - zakwalifikowany do II etapu

Język polski

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  • Wiktoria Jezuit - zakwalifikowana do finału
  • Kamila Kuźniar - zakwalifikowana do finału
  • Łucja Olszewska - zakwalifikowana do finału
  • Dominika Tokarz - zakwalifikowana do finału
  • Emilia Sroka - laureatka etapu okręgowego
  • Marta Mamak - zakwalifikowana do II etapu

Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Odkrywamy Talenty Przyszłości"

  • Damian Sobieszek - laureat

Konkurs Historyczo-Literacki "Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci"

  • Kamila Kuźniar - finalistka

Język rosyjski

Olimpiada Języka Rosyjskiego

  • Oleg Semenov - wyróżniony w etapie okręgowym

Konkurs Znajomości Języka Rosyjskiego dla Szkół Średnich
w ramach Festiwalu Języka Rosyjskiego UR

  • Oleg Semenov - I miejsce

Matematyka

Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich

  • Jan Fornal - I miejsce z reprezentacją Polski

Olimpiada Matematyczna

  • Radomił Baran - laureat, zakwalifikowany na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną w Rio de Janeiro
  • Jan Fornal - laureat, zakwalifikowany na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną w Rio de Janeiro
  • Jan Dziuba - finalista
  • Adrian Maciej - finalista
  • Karolina Zając - finalistka
  • Krzysztof Bieniasz - udział w II etapie
  • Maciej Domaradzki - udział w II etapie
  • Jan Drabek - udział w II etapie
  • Anna Kordoń - udział w II etapie
  • Miłosz Mazur - udział w II etapie

Konkurs Matematyczny "Naboj"

  • Drużyna seniorów (Radomił Baran, Krzysztof Bieniasz, Jan Dziuba, Jan Fornal, Adrian Maciej) uzyskała 2 miejsce w Krakowie, 3 miejsce w Polsce i 5 miejsce w Europie!

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

  • Przemysław Bednarski - zakwalifikowany do II etapu
  • Maciej Domaradzki - zakwalifikowany do II etapu

XVI Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

  • Jan Fornal - laureat I miejsca (poziom pierwszy)
  • Jan Dziuba - laureat I miejsca (poziom drugi)

Zespołowy Konkurs MiNi Biathlon Matematyczny
(zorganizowany w ramach Kongresu Młodych Matematyków Polskich)

  • Radomił Baran - I miejsce

WOS

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  • Mateusz Kostecki - finalista
  • Przemysław Bednarski - finalista
  • Marcin Kuduk - finalista
  • Jakub Sieradzki - zakwalifikowany do II etapu
  • Łucja Olszewska - zakwalifikowana do II etapu
  • Krzysztof Koryl - zakwalifikowany do II etapu

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

  • Jakub Sieradzki - zakwalifikowany do II etapu

Konkurs Praw Człowieka (org. WSPiA Rzeszów)

  • Przemysław Bednarski - laureat

 Statystyka

Olimpiada Statystyczna

  • Hubert Drewniak - udział w etapie okręgowym

Sport

Drużynowe Biegi Przełajowe

  • Drużyna chłopców zajęła III miejsce

Mistrzostwa Rzeszowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

  • Jagoda Lekowska - III miejsce w snowboardzie
  • Aleksandra Barnat - II miejsce w narciarstwie

Mistrzostwa Polski w Futsalu

  • Jakub Gwóźdź - udział w finale ogólnopolskim z drużyną KS Góral Tryńcza


Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II

Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2016/2017

 

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła "Papież Słowianin"

  • Urszula Dygoń - zakwalifikowana do II etapu
  • Zuzanna Irzyk - zakwalifikowana do II etapu
  • Kinga Mastej - zakwalifikowana do II etapu
  • Kinga Mazgaj - zakwalifikowana do II etapu
  • Magdalena Nieroda - zakwalifikowana do II etapu
  • Mateusz Pałka - zakwalifikowany do II etapu
  • Teresa Pelc - zakwalifikowana do II etapu

Artystyczne

XIV Plener Malarski Frantiska Veseleho w Stropkov (Słowacja)

  • Anastazja Rzucidło - II miejsce

XIV Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deo"
(org. Liceum im. JPII Sióstr Prezentek w Rzeszowie)

  • Julia Różańska - I miejsce w kategorii piosenka w języku obcym
  • Zuzanna Kapusta - II miejsce w kategorii solista

Biologia

Konkurs Przedmiotowy Biologiczny

  • Kinga Mastej - zakwalifikowana do III etapu
  • Michał Błażejowski - zakwalifikowany do III etapu
  • Olivia Gil - zakwalifikowana do III etapu
  • Kamil Rylski-Juruś - zakwalifikowany do III etapu
  • Martyna Sarama - zakwalifikowana do III etapu

  • Gabriel Król - zakwalifikowany do II etapu

Chemia

Konkurs Przedmiotowy Chemiczny

  • Kinga Mastej - zakwalifikowana do III etapu
  • Marcin Mazur - zakwalifikowany do III etapu

  • Olivia Gil - zakwalifikowana do II etapu
  • Andrzej Zuzak - zakwalifikowany do II etapu

Fizyka

Konkurs Przedmiotowy Fizyczny

  • Adam Bartosiewicz - zakwalifikowany do III etapu
  • Kinga Mastej - zakwalifikowana do III etapu

  • Aleksandra Bazan - zakwalifikowana do II etapu

Geografia

Konkurs Przedmiotowy Geograficzny

  • Maksymilian Siemasz - laureat
  • Krzysztof Sycz - laureat
  • Andrzej Zuzak - laureat
  • Gabriel Król - finalista
  • Maria Trybus - finalistka
  • Zofia Porzycka - finalistka
  • Konrad Joniak - zakwalifikowany do II etapu

Informatyka

Konkurs Przedmiotowy Informatyczny

  • Łukasz Maciejewski - zakwalifikowany do II etapu
  • Kacper Cyran - zakwalifikowany do II etapu

Konkurs "web.Master podkarpacki"
(org. Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie)

  • Mateusz Woźniak - finalista

Język angielski

Olimpiada Języka Angielskiego Gimnazjalistów

  • Jan Kapusta - zakwalifikowany do II etapu

Konkurs Przedmiotowy Języka Angielskiego

  • Adam Bartosiewicz - zakwalifikowany do III etapu
  • Jan Kapusta - zakwalifikowany do III etapu
  • Aleksandra Bazan - zakwalifikowana do III etapu
  • Maria Trybus - zakwalifikowana do III etapu
  • Kinga Filip - zakwalifikowana do III etapu
  • Kinga Mastej - zakwalifikowana do III etapu
  • Mateusz Pałka - zakwalifikowany do III etapu

  • Michał Rydzak - zakwalifikowany do II etapu

 Język francuski

Konkurs Przedmiotowy Języka Francuskiego

  • Kinga Mastej - laureatka
  • Adam Bartosiewicz - finalista
  • Helena Wołowiec - finalistka
  • Olivia Gil - finalistka
  •  Kinga Wais - zakwalifikowana do II etapu
  • Maksymilian Siemasz - zakwalifikowany do II etapu

Język niemiecki

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Gimnazjalistów

  • Kamil Rylski-Juruś - laureat
  • Kacper Budzyński - udział w II etapie
  • Adam Bukowiński - udział w II etapie
  • Jan Kapusta - udział w II etapie
  • Tymoteusz Kidacki - udział w II etapie
  • Aleksandra Kobak - udział w II etapie
  • Mateusz Pałka - udział w II etapie
  • Natalia Piskor - udział w II etapie
  • Michał Rydzak - udział w II etapie

Konkurs Przedmiotowy Języka Niemieckiego

  • Kamil Rylski-Juruś - laureat
  • Marcin Mazur - laureat
  • Natalia Piskor - finalistka
  • Michał Rydzak - finalista
  • Aleksandra Kobak - finalistka
  • Mateusz Pałka - zakwalifikowany do II etapu
  • Adam Bukowiński - zakwalifikowany do II etapu

Język polski

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczo-Literacki "W krśgu dramatu"
(org. Centrum Edukacji "Lectura")

  • Kacper Rajtar - III miejsce

Matematyka

Olimpiada Matematyczna Juniorów

  • Marcin Mazur - zakwalifikowany do finału
  • Aleksandra Bazan - udział w II etapie
  • Jakub Gładysz - udział w II etapie
  • Andrzej Jabłoński - udział w II etapie
  • Kinga Mazgaj - udział w II etapie
  • Maciej Rut - udział w II etapie
  • Maksymilian Smoliński - udział w II etapie
  • Krzysztof Sycz - udział w II etapie

Konkurs Przedmiotowy Matematyczny

  • Maciej Rut - zakwalifikowany do III etapu
  • Aleksandra Bazan - zakwalifikowana do III etapu
  • Krzysztof Sycz - zakwalifikowany do III etapu
  • Marcin Mazur - zakwalifikowany do III etapu

  • Hubert Zając - zakwalifikowany do II etapu

XIX Komkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej

  • Aleksandra Bazan - zakwalifikowana do II etapu
  • Marcin Mazur - zakwalifikowany do II etapu
  • Maciej Rut - zakwalifikowany do II etapu

Sport

Drużynowe Biegi Przełajowe

  • Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce

Piłka Ręczna Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

  • Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce

IV Memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak
(org. Uczniowski Klub Sportowy Auerbach Tychy)

  • Agnieszka Frankiewicz - I miejsce w konkursie skoków synchronicznych
  • Agnieszka Frankiewicz - II miejsce w konkursie skoków Auerbacha

Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody Poznań
(org. Polski Związek Pływacki)

  • Agnieszka Frankiewicz - II miejsce z trampoliny 3m
  • Agnieszka Frankiewicz - I miejsce z trampoliny 1m

Pływanie Sztafetowe stylem dowolnym w Miejskich Igrzyskach Gimnazjady

  • Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce
    Skład drużyny: Agnieszka Frankiewicz, Aleksandra Kobak, Ola Burghardt, Kaja Cierplikowska, Wiktoria Hałek, Gabriela Mierzejewska, Katarzyna Jer, Kinga Samołyk

Technika

Konkurs Wiedzy Technicznej

  • Mateusz Pałka - zakwalifikowany do II etapu
  • Wojciech Stawarz - zakwalifikowany do II etapu
  • Andrzej Piotrowski - zakwalifikowany do II etapu