Kalendarium

Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

  wym3


facebook_page_plugin

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2018/2019

(ostatnia aktualizacja: 26 marca 2019 r.)

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:

  • Jan Kapusta
  • Jan Fornal
  • Aleksandra Kowalska
  • Radomił Baran

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał:

  • Kamil Ciebiera

 

Artystyczne

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

  • Chór Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek – zdobył Grand Prix

Olimpiada Artystyczna

  • Maria Czarnik – zakwalifikowana do II etapu

Biologia

Chemia

Olimpiada Chemiczna

  • Kinga Mastej – zakwalifikowana do II etapu

  • Wojciech Stawarz - udział w I etapie (po etapie wstępnym)
  • Marcin Mazur - udział w I etapie (po etapie wstępnym)
  • Klaudia Bednarska – udział w I etapie (po etapie wstępnym)

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

  • Kinga Mastej - zakwalifikowana do części pisemnej III etapu
  • Lidia Mądrzak - zakwalifikowana do części pisemnej III etapu
  • Natalia Pirga - zakwalifikowana do części pisemnej III etapu
  • Wojciech Stawarz - zakwalifikowany do częci pisemnej III etapu

  • Patryk Marszałek - udział w II etapie
  • Julia Przygórzewska - udział w II etapie
  • Mariusz Woś – udział w II etapie

Edukacja dla bezpieczeństwa

Filozofia

Olimpiada Filozoficzna

  • Jan Maruszak – udział w II etapie

Fizyka i Astronomia

Olimpiada Fizyczna

  • Kamil Ciebiera - zakwalifikowany do części doświadczalnej II etapu
  • Bartosz Stec - udział w części pisemnej II etapu
  • Bartosz Zięzio – udział w części pisemnej II etapu

Olimpiada Astronomiczna

  • Kamil Ciebiera – laureat IV miejsca, zakwalifikowany na Międzynarodową Olimpiadę Astronomiczną

Geografia

Olimpiada Geograficzna

  • Paulina Miara - zakwalifikowana do finału
  • Paweł Dobrzański - zakwalifikowany do finału
  • Antoni Trybus - zakwalifikowany do finału

  • Anna Antonik - udział w II etapie
  • Alicja Chabko - udział w II etapie
  • Katarzyna Gronowicz - udział w II etapie
  • Patrycja Kubicz - udział w II etapie
  • Tomasz Kurcaba - udział w II etapie
  • Claudia Sieńko – udział w II etapie

Olimpiada Znajomości Afryki

  • Aleksandra Flis - zakwalifikowana do etapu okręgowego
  • Katarzyna Zwolińska - zakwalifikowana do etapu okręgowego
  • Maria Fuc – zakwalifikowana do etapu okręgowego

Historia

Olimpiada Historyczna

  • Anna Bździkot – finalistka okręgu (udział w cz. ustnej i pisemnej etapu okręgowego)
  • Kacper Staniak – finalista okręgu (udział w cz. ustnej i pisemnej etapu okręgowego)
  • Paweł Kielar – finalista okręgu (udział w cz. ustnej i pisemnej etapu okręgowego)
  • Katarzyna Sikora – finalistka okręgu (udział w cz. ustnej i pisemnej etapu okręgowego)
  • Kacper Pałys – finalista okręgu (udział w cz. ustnej i pisemnej etapu okręgowego)
  • Jakub Bukała – finalista okręgu (udział w cz. ustnej i pisemnej etapu okręgowego)

  • Julia Dorosz – udział w części pisemnej etapu okręgowego
  • Katarzyna Zwolińska – udział w części pisemnej etapu okręgowego
  • Jakub Szyszka – udział w części pisemnej etapu okręgowego

Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

  • Jakub Szyszka - udział w etapie okręgowym
  • Jakub Bukała - udział w etapie okręgowym
  • Piotr Ciach – udział w etapie okręgowym
  • Paweł Kielar - zakwalifikowany do II etapu

Olimpiada Solidarności

  • Jakub Szyszka - zakwalifikowany do etapu okręgowego
  • Julia Gwóźdź - zakwalifikowana do etapu okręgowego
  • Katarzyna Stopyra – zakwalifikowani do etapu okręgowego

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Nie jestem żadną bohaterką. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich”

  • Karolina Gryń - zakwalifikowana do II etapu
  • Klaudia Gawron - zakwalifikowana do II etapu
  • Patrycja Kubicz – zakwalifikowana do II etapu

Informatyka

Olimpiada Informatyczna

  • Kamil Ciebiera - zakwalifikowany do II etapu
  • Aleksandra Kowalska – zakwalifikowana do II etapu

Język angielski

Olimpiada Języka Angielskiego

  • Anna Szumilas – udział w części ustnej II etapu
  • Krzysztof Adamczyk – udział w części pisemnej II etapu
  • Tymoteusz Kidacki – udział w części pisemnej II etapu
  • Klaudia Malik – udział w cz. pisemnej II etapu

Konkurs „I know America 2019” org. Ambasada USA, Fundacja Wspomagania Wsi, Ośrodek Studiów Amerykańskich UW

  • Klaudia Malik – laureatka

Język francuski

Olimpiada Języka Francuskiego

  • Adam Bartosiewicz - udział w II etapie
  • Olivia Gil - udział w II etapie
  • Gabriela Kallaus - udział w II etapie
  • Kinga Mastej – udział w II etapie

Język łaciński

Olimpiada Języka Łacińskiego

  • Kinga Wais - zakwalifikowana do II etapu
  • Jakub Szyszka – zakwalifikowany do II etapu

Podkarpacki Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej

  • Aurelia Dietrich - wyróżniona
  • Aleksandra Antonik - wyróżniona
  • Hubert Zaręba – wyróżniony

Język niemiecki

Olimpiada Języka Niemieckiego

  • Mateusz Ogorzałek - zakwalifikowany do finału
  • Natalia Kiełbasa - zakwalifikowana do finału

  • Roman Kryczka - udział w części pisemnej II etapu
  • Martyna Kochman - udział w części pisemnej II etapu
  • Natalia Piskor - udział w części pisemnej II etapu
  • Aleksandra Kobak - udział w części pisemnej II etapu
  • Przemysław Sosna – udział w części pisemnej II etapu

Język polski

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  • Anna Bździkot - udział w części ustnej II etapu
  • Anna Krzysztyńska – udział w części ustnej II etapu
  • Urszula Buszta - udział w części pisemnej II etapu
  • Natalia Duda – udział w części pisemnej II etapu

XIII Powiatowy konkurs Literacki „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

  • Dominika Maksoń - wiersz opublikowany w tomiku „Wersy dla Niepodległej”

Język rosyjski

Olimpiada Języka Rosyjskiego

  • Monika Rogoza – udział w II etapie

Język włoski

Matematyka

Rumuńskie Mistrzostwa Matematyków (luty 2019)

  • Jan Fornal - złoty medal

Olimpiada Matematyczna

  • Aleksandra Bazan - zakwalifikowana do II etapu
  • Kamil Ciebiera - zakwalifikowany do II etapu
  • Jan Fornal - zakwalifikowany do II etapu
  • Jakub Gładysz - zakwalifikowany do II etapu
  • Piotr Kaliciak - zakwalifikowany do II etapu
  • Jan Kapusta - zakwalifikowany do II etapu
  • Aleksandra Kowalska - zakwalifikowana do II etapu
  • Patryk Marszałek - zakwalifikowany do II etapu
  • Daniel Pawlak - zakwalifikowany do II etapu
  • Karol Pękala - zakwalifikowany do II etapu
  • Maciej Rut - zakwalifikowany do II etapu
  • Bartosz Stec - zakwalifikowany do II etapu
  • Krzysztof Sycz - zakwalifikowany do II etapu
  • Bartosz Zięzio – zakwalifikowany do II etapu

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

  • Kamil Ciebiera - zakwalifikowany do II etapu
  • Karol Pękala - zakwalifikowany do II etapu
  • Piotr Kaliciak – zakwalifikowany do II etapu

II Jagielloński Turniej Matematyczny

  • Jan Fornal – laureat I miejsca
  • Aleksandra Kowalska - laureatka III miejsca
  • Kamil Ciebiera - laureat VII miejsca
  • Piotr Kaliciak - laureat XI miejsca
  • Patryk Marszałek - laureat XXXXVII miejsca

  • Bartosz Zięzio - udział w finale
  • Krzysztof Lembryk - udział w finale
  • Bartosz Stec - udział w finale
  • Maciej Rut - udział w finale
  • Jakub Gładysz - udział w finale
  • Aleksandra Bazan – udział w finale

Jasielski Konkurs Matematyczny im. H Steinhausa

  • Bartosz Zięzio – III miejsce poziom pierwszy
  • Patryk Marszałek – II miejsce poziom drugi
  • Kamil Ciebiera – I miejsce poziom trzeci

Przedsiębiorczość

Psychologia

Religia

Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego

  • Julia Baran - finalistka
  • Karolina Lis - finalistka
  • Emilia Rączka – zakwalifikowana do finału

WOS

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

  • Julia Dorosz – zakwalifikowana do etapu okręgowego

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  • Krzysztof Sycz – zakwalifikowany finału
  • Paweł Kielar – finalista okręgu (udział w części ustnej i pisemnej etapu okręgowego)

  • Jakub Bukała – udział w części pisemnej etapu okręgowego
  • Kacper Staniak – udział w części pisemnej etapu okręgowego
  • Jakub Szyszka – udział w części pisemnej etapu okręgowego
  • Marcin Kuduk – udział w części pisemnej etapu okręgowego

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

  • Krzysztof Sycz - laureat
  • Jakub Bukała - laureat
  • Jakub Szyszka - laureat
  • Kacper Staniak - finalista
  • Barbara Siedlecka - finalistka
  • Paweł Kielar - finalista
  • Kacper Pałys - dział w finale
  • Hubert Zaręba - udział w finale
  • Paweł Babiarz – udział w finale

WDŻ

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

  • Maria Berłowska - zakwalifikowana do II etapu
  • Karolina Świder – zakwalifikowana do II etapu

Sport

Wojewódzka Licealiada – pływanie

  • Bartosz Stec – III miejsce w półfinale
  • Urszula Buszta – I miejsce w półfinale
  • Urszula Buszta, Wiktoria Hałek, Agata Jasnowska, Lidia Mądrzak, Julia Przygórzewska, Aleksandra Wójcik – II miejsce w sztafecie dziewcząt
  • Kacper Cichosz, Jakub Gałdysz, Tymoteusz Kidacki, Krzysztof Lembryk, Bartosz Stec, Bartosz Zając – III miejsce

Miejskie Igrzyska Młodzieży – piłka ręczna

  • Karolina Sasiela, Karolina Stąpor, Julia Gwóźdź, Katarzyna Stopyra, Monika Sondej, Julia Przygórzewska, Julia Duliban, Emilia Ofiara, Dominika Kopeć, Katarzyna Miąsik - III miejsce

Miejskie Igrzyska Młodzieży – szachy drużynowe

  • Anna Krzysztyńska, Oliwia Pawłowska, Krzysztof Tarski, Tomasz Mazur - III miejsce

Miejskie Igrzyska Młodzieży – koszykówka

  • Joanna Zabłocka, Gabriela Liszcz, Julia Leś, Karolina Gwóźdź, Katarzyna Miąsik, Julia Skoczylas, Julia Wilczyńska, Monika Szpunar, Aleksandra Drewniak, Emilia Ofiara, Justyna Gromadzka, Anna Antonik – III miejsce

Miejskie Igrzyska Młodzieży – bieg 1000 m

  • Jakub Mazur, Jakub Samołyk, Sebastian Mączka, Jan Zawora, Wojciech Wyczarski, Roch Kwolek – V miejsce

VIII Otwarte Mistrzostwa Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie

  • Julia Jajuga – III miejsce
                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview