Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2020/2021
(ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2022 r.)
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:
- Aleksandra Kowalska,
- Kinga Mastej,
- Natalia Kiełbasa,
- Filip Manijak,
- Kacper Staniak,
- Krzysztof Sycz
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymały:
- Julia Kuczek,
- Kinga Mazgaj
Artystyczne
Olimpiada Artystyczna
- Urszula Dygoń - udział w finale
Międzynarodowy Konkurs "World Art Games"
- Gabriela Tomaka - zdobyła I nagrodę w kategorii śpiew 16-19 latkowie
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek
- Gabriela Tomaka - II miejsce
XII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej koęda, kolęda..."
org. Gminne Centrum Kultury w Gorzycach
- Gabriela Tomaka - II miejsce
Ogólnopolski Festiwal Wokalny Młodych Bajanie
org. MDK Zgierz
- Gabriela Tomaka - II miejsce
Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej
kategoria: szkoła ponadpodstawowa - soliści
- Anastazja Rzucidło - wyróżnienie
- Zuzanna Kapusta - wyróżnienie
kategoria: szkoła ponadpodstawowa - duety
- Zuzanna Kapusta i Anastazja Rzucidło - III miejsce
Biologia
Chemia
Olimpiada Chemiczna
- Wojciech Stawarz – udział w II etapie,
- Klaudia Bednarska - udział w II etapie,
- Michał Kiszka - udział w II etapie
- Grzegorz Liminowicz - udział w I etapie (po etapie wstępnym)
Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej
- Karolina Majchrowicz - laureatka
- Klaudia Bednarska - laureatka
- Wojciech Stawarz - laureat
Fizyka i Astronomia
Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
- Bartosz Zięzio - finalista
Geografia
Olimpiada Geograficzna
- Filip Manijak - finalista
- Alicja Chabko - laureatka etapu okręgowego
- Jadwiga Gąsior - udział w etapie okręgowym
- Julia Trojanowska - udział w etapie okręgowym
- Wiktoria Weselak - udział w etapie okręgowym
- Stanisław Bielak - udział w etapie okręgowym
- Jakub Buczek - udział w etapie okręgowym
- Mateusz Grędysa - udział w etapie okręgowym
- Kataryzna Gronowicz - udział w etapie okręgowym
- Jakub Maraj - udział w etapie okręgowym
- Karol Onyszkiewicz - udział w etapie okręgowym
- Joanna Płoch - udział w etapie okręgowym
- Anna Siuta - udział w etapie okręgowym
- Dominika Sołtys - udział w etapie okręgowym
- Maciej Wiśniewski - udział w etapie okręgowym
- Karolina Zacharska - udział w etapie okręgowym
- Maciej Zdral - udział w etapie okręgowym
Olimpiada Znajomości Afryki
- Zuzanna Zwolińska - laureatka
- Maksymilian Kosiorowski - laureat
- Karolina Graboś - udział w II etapie
- Dominik Cyran - udział w II etapie
- Wojciech Zwoliński - udział w II etapie
Konkurs "Odkryj Świat z Poznaj Światem"
- Zofia Skok - I miejsce
- Alicja Pilch - II miejsce
- Maja Chuzik - IV miejsce
- Dominik Cyran - VI miejsce
Historia
Olimpiada Historyczna
- Jakub Kaczmaryk - finalista
- Natalia Kopeć - finalistka etapu okręgowego,
- Mikołaj Walkowicz - finalista etapu okręgowego,
- Katarzyna Sikora - finalistka etapu okręgowego,
- Alicja Kopeć - finalistka etapu okręgowego
- Jowita Pietryka - udział w II etapie,
- Kacper Pałys - udział w II etapie,
- Rafał Kopeć - udział w II etapie,
- Rafał Kowalski - udział w II etapie,
- Krzysztof Bazan - udział w II etapie,
- Michał Kocaj - udział w II etapie
Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
- Katarzyna Sikora - finalistka
- Natalia Kopeć - finalistka
- Kacper Pałys - finalista
Informatyka
Olimpiada Informatyczna
- Andrzej Jabłoński - laureat
- Przemysław Sosna - wyróżniony w I etapie
- Patryk Bar - wyróżniony w I etapie
Konkurs Programistyczny Koduj z Gigantami
- Piotr Polański - I miejsce
Język angielski
Olimpiada Języka Angielskiego
- Jan Kapusta - udział w części ustnej II etapu
- Natalia Kiełbasa - udział w części ustnej II etapu
- Oskar Kuliński - udział w części ustnej II etapu
- Krzysztof Adamczyk -udział w części pisemnej II etapu
- Alicja Jurzysta - udział w części pisemnej II etapu
Język francuski
Olimpiada Języka Francuskiego
- Karolina Bukała - udział w II etapie
Język łaciński
Olimpiada Języka Łacińskiego
- Julia Kuczek - udział w części ustnej II etapu
- Julia Kłębukowska - udział w części pisemnej II etapu,
- Gabriela Jędral - udział w części pisemnej II etapu
Język niemiecki
Olimpiada Języka Niemieckiego
- Natalia Kiełbasa - laureatka,
- Gabriela Kryczka - finalistka,
- Konrad Trela - finalista,
- Przemysław Sosna - finalista
Język polski
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
- Jadwiga Strzelec - finalistka
- Róża Rak - udział w częśći ustnej II etapu,
- Gabriela Jędral - udział w części pisemnej II etapu
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
- Karolina Porada - udział w II etapie
Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Power of Family"
org. Stowarzyszenie Rodzice chronią Dzieci
- Karolina Świder - laureatka
Język rosyjski
Festiwal Języka Rosyjskiego (org. Katedra Rusycystyki UR)
- Anastazja Rzucidło - otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Rodaków Rosji w Polsce
Matematyka
Międzynarodowe Zawody Matematyczne Naboj - online (XII 2020)
- Patryk Marszałek (abs.), Maciej Rut (abs.), Bartosz Zięzio, Krzysztof Sycz, Maksymilian Smoliński - uzyskali 11 wynik w regionie krakowskim, 39 miejsce w Polsce i 2 miejsce w woj. podkarpackim w kategorii senior
- Szymon Balicki, Andrzej Jabłoński, Dawid Litwiniec, Filip Manijak i Jakub Zając - uzyskali 1 miejsce w woj. podkarpackim, 5 wynik w rejonie krakowskim i 22 miejsce w Polsce w kategorii junior
- Michał Pitera, Mateusz Kurdziel, Anna Moroń, Józef Pelc i Weronika Szumilas - uzyskali 4 miejsce w woj. podkarpackim, 9 wynik w rejonie krakowskim i 34 miejsce w Polsce w kategorii junior
Międzynarodowe Zawody Matematyczne Naboj - online (IV 2021)
- Szymon Balicki, Dawid Litwiniec, Filip Manijak, Józef Pelc, Jakub Zając - zdobyli 11 miejsce w Polsce (1 na Podkarpaciu, 7 wśród szkół polskich) w kategorii junior
-
Natalia Fudali, Mateusz Kurdziel, Anna Moroń, Zuzanna Bukowy, Maciej Wiśniewski – 64 miejsce w Polsce w kategorii junior
-
Wiktor Baran, Anita Rzucidło, Anna Sadza, Weronika Szumilas, Jakub Szylar – 113 miejsce w Polsce w kategorii junior (181 drużyn startujących)
-
Marta Bukowińska, Andrzej Jabłoński, Maksymilian Smoliński, Krzysztof Sycz, Bartosz Zięzio – 46 miejsce w Polsce w kategorii senior (156 drużyn startujących)
-
Filip Ciebiera, Jakub Harchut, Kinga Mazgaj, Alicja Jurzysta, Daniel Pawlak – 96 miejsce w Polsce w kategorii senior (156 drużyn startujących)
Olimpiada Matematyczna
- Andrzej Jabłoński - finalista
- Bartosz Zięzio - finalista
- Marta Bukowińska - zakwalifikowana do II etapu,
- Filip Ciebiera - zakwalifikowany do II etapu,
- Jakub Harchut - zakwalifikowany do II etapu,
- Oskar Kuliński - zakwalifikowany do II etapu,
- Dawid Litwiniec - zakwalifikowany do II etapu,
- Filip Manijak - zakwalifikowany do II etapu,
- Kajetan Ożóg - zakwalifikowany do II etapu,
- Józef Pelc - zakwalifikowany do II etapu,
- Krzysztof Sycz - zakwalifikowany do II etapu,
- Jakub Zając - zakwalifikowany do II etapu,
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
- Natalia Kiełbasa - udział w II etapie
Jagielloński Turniej Matematyczny
- Andrzej Jabłoński - laureat,
- Bartosz Zięzio - laureat,
- Jakub Zając - laureat,
- Kajetan Ożóg - laureat,
- Szymon Balicki - laureat,
- Filip Ciebiera - laureat,
- Marta Bukowińska - finalistka,
- Alicja Jurzysta - finalistka,
- Filip Manijak - finalista,
- Anna Moroń - finalistka,
- Michał Pitera - finalista
Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
- Bartosz Zięzio - laureat
- Daniel Pawlak - laureat
- Maksymilian Smoliński - finalista
Konkurs Kangur Matematyczny
- Dawid Litwiniec - laureat,
- Bartosz Zięzio - laureat,
- Filip Manijak - bardzo dobry wynik,
- Anna Moroń - bardzo dobry wynik,
- Mateusz Kurdziel - wyróżnienie,
- Oliwia Skrzypek - wyróżnienie,
- Jakub Zając - wyróżnienie,
- Natalia Fudali - wyróżnienie,
- Józef Pelc - wyróżnienie,
- Andrzej Jabłoński - wyróżnienie,
- Marta Bukowińska - wyróżnienie,
- Jakub Harchut – wyróżnienie
Przedsiębiorczość
Olimpiada Przedsiębiorczości
- Jakub Harchut - udział w finale
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
- Jakub Harchut - finalista
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Ekonomii i Finansach "Sukces na Bank"
org. Fundacja BitMasters we współpracy z NBP
Drużyna uczniów naszego Liceum uzyskała tytuł laureata Turnieju.
Skład drużyny:
- Jakub Harchut,
- Michał Tęcza,
- Kinga Mędrek,
- Aleksandra Siuzdak,
- Weronika Dzierżak
Zobacz odcinek z udziałem naszej drużyny >>
Religia
Olimpiada Teologii Katolickiej
- Kinga Mazgaj - finalistka
- Weronika Błażej - wyróżniona w etapie diecezjalnym,
- Jan Walawender - udział w etapie diecezjalnym,
- Kinga Mędrek - udział w etapie diecezjalnym
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
(org. Stowarzyszenie Civitas Christiana)
- Patrycja Żuczek - finalistka (edycja jesienna 2020)
- Anita Rzucidło - finalistka (edycja wiosenna 2021)
WOS
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
- Krzysztof Sycz - finalista
- Katarzyna Sikora - finalistka etapu okręgowego,
- Kacper Pałys - finalista etapu okręgowego,
- Hubert Prucnal - finalista etapu okręgowego
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
- Krzysztof Sycz - laureat III miejsca
- Alicja Kopeć - laureatka
- Katarzyna Sikora - finalistka
- Wojciech Zwoliński - finalista
- Karolina Nowik - udział w finale
- Fabian Ofiara - udział w finale
- Kacper Pałys - udział w finale
Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości
- Kacper Pałys - udział w II etapie
WDŻ
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
- Karolina Tworek - finalistka
- Magdalena Gąsior - finalistka
- Karolina Czerwonka - zakwalifikowana do II etapu,
- Amelia Dobosz - zakwalifikowana do II etapu,
- Julia Kucia - zakwalifikowana do II etapu,
- Małgorzata Mudrak - zakwalifikowana do II etapu,
- Eliza Nowak - zakwalifikowana do II etapu,
- Dominika Syper - zakwalifikowana do II etapu,
- Sylwia Sylwet - zakwalifikowana do II etapu,
- Lena Szabat - zakwalifikowana do II etapu,
- Zofia Wojtanowska - zakwalifikowana do II etapu,
- Dawid Saletnik - zakwalifikowany do II etapu,
- Ewa Źrebiec - zakwalifikowana do II etapu,
- Magdalena Tryba - zakwalifikowana do II etapu
Sport
Inne
Olimpiada Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii”
- Maja Grucela – zakwalifikowana do II etapu
Program "Cosmic Challenge"
- Malwina Bielecka - finalistka