facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

I Pielgrzymka do Jana Pawła II
                                           (25.02 –07.03.1999)

    Pierwsza pielgrzymka uczniów Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie do Ukochanego Patrona Szkoły odbyła się w dniach 25 lutego do 7 marca 1999 r. Był to drugi rok istnienia szkoły i kilka miesięcy po uroczystym poświęceniu sztandaru Liceum z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II.
Do Rzymu pojechaliśmy z nowopoświęconym sztandarem nosząc w sercu głęboką potrzebę by powiedzieć Ojcu Świętemu, że powstała szkoła nosząca Jego Imię i poprosić naszego Ukochanego Patrona o błogosławieństwo dla naszych Uczniów ich Rodziców i Nauczycieli.
Hasłem tej pielgrzymki były słowa, które umieściliśmy również na transparencie: - „Ojcze Święty, prowadź”. Chcieliśmy w nich wyrazić nasze zaufanie do Ojca Świętego i gotowość kroczenia drogami, które wskazywał młodzieży.
Osobiste spotkanie z Ojcem Świętym na audiencji w sali Klementyńskiej w dniu 28 lutego wywołało w nas falę nieopisanej radości. Ojciec Święty czule objął nas swoim ojcowskim spojrzeniem i rozpoznał Siostry Prezentki. Zapytał czy to Prezentki z Krakowa. S. Anna Telus – dyrektorka Liceum wyjaśniła „Ojcze Święty jesteśmy z Rzeszowa.

Ojciec Święty odpowiedział: A to od Biskupa Kazimierza Górnego. Siostra Dyrektor kontynuowała – to młodzież z nowej szkoły Sióstr Prezentek noszącej imię Jego Świętobliwości – Jana Pawła II. Przyjechaliśmy, by prosić o błogosławieństwo dla naszej szkoły”.

Wszyscy uczniowie cisnęli się do Ojca Świętego, by ucałować Jego dłoń i spojrzeć w Jego przedobre oczy. W tym krótkim spotkaniu mogliśmy powiedzieć Ojcu Świętemu najczulsze i najgorętsze ale i najprostsze słowa miłości i pamięci:

Ojcze Święty Kochamy Ciebie,
Ojcze Święty modlimy się w Twojej intencji,
Ojcze Święty pozdrawiamy od naszych koleżanek i kolegów ze szkoły, Ojcze Święty pamiętamy o Tobie,
Ojcze Święty jesteś Patronem naszej szkoły,
chcemy naśladować Cię i żyć tak jak tego nas uczysz”.

Pierwsza pielgrzymka i spotkanie z Ojcem Świętym były wydarzeniami jedynymi w swoim rodzaju. Spotkanie bowiem odbyło się w sali Klementyńskiej, w której zazwyczaj miały miejsce audiencje prywatne dla grup pielgrzymów. Mieliśmy możliwość przez dłuższą chwilę być przy Ojcu świętym i mówić do Niego.
Pielgrzymka zaś zrodziła we wszystkich uczestnikach i uczniach szkoły potrzebę trwałego kontaktu z Ojcem Świętym i pielgrzymowania do Niego. Związała nas i naszą szkołę na trwałe z naszym ukochanym Patronem.
                                          s. Anna Telus
Tak bliskie spotkanie z Ojcem Świętym to niesamowite przeżycie. Można było z nim porozmawiać, ucałować pierścień, popatrzeć w pełne radości i spokoju oczy, czy choćby dotknąć rąbka sutanny. Aż trudno uwierzyć jakie ciepło i dobro emanuje z Jego osoby.
                                       Monika Szostek
Był bardzo rozradowany, miły i serdeczny, a my czuliśmy się prawie jak jedyni ludzie na świecie.
                                      Agnieszka Stasik

  Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przez pryzmat Jana Pawła II naród polski jest przez innych postrzegany jako znaczący, bohaterski, z wielkimi tradycjami, pełen wiary i ufności w Boga.                                                                                     Monika Szostek

Nie zapomnimy, jak przed audiencją grupy włoskie prosiły nas o zaśpiewanie „Czarnej Madonny”. I śpiewaliśmy po polsku, oni po włosku. Właśnie w takich chwilach czuje się jedność Kościoła, czuje się moc Boga w ludziach.                                         Monika Szostek

Do Rzeszowa przywieźliśmy błogosławieństwo Papieża, dużo wrażeń i nowych doświadczeń. Radosne i pogodne oblicze Ojca Świętego, Jego serdeczność i pokój wpisane są w nasze serca.
                                      Agnieszka Stasik
 
                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview