Poprzedni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
week 31 1 2
week 36 31

pielgrzymka 197Pielgrzymka z nadzieją w przyszłość...

W dniach 27 kwietnia - 3 maja br. przedstawiciele społeczności szkolnej Liceum i Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Włoch na uroczystości beatyfikacyjne sługi Bożego Jana Pawła II.
Grupa złożona z ponad 80 osób, w tym osób dorosłych i znacznej części młodzieży licealnej i gimnazjalnej, wyjeżdżała z Rzeszowa z autentyczną radością. Wszyscy cieszyli się, że mogą uczestniczyć w historycznych uroczystościach w Rzymie, gdzie reprezentując szkołę, będą świadkami wyniesienia na ołtarze wielkiego Polaka i przyjaciela młodzieży. Każdy z uczestników podjął trud pielgrzymowania z osobistą intencją w sercu. Jednakże to, co łączyło wszystkich, to świadomość, iż będąc świadkiem uroczystości trzeba pozostać świadkiem nauczania Ojca Świętego - aktualnie, we własnym środowisku i wobec przyszłych pokoleń. Pamięć wspólnie przeżytych chwil, to nie tylko zdjęcia i wspomnienia (także z Padwy, Asyżu, Loreto i Wenecji). To niezatarty ślad pozostawiony w sercu wszystkich: "...tak! byłem w Rzymie, modliłem się, czułem obecność naszego Papieża i wiem, kim mam być: chrześcijaninem nie byle jakim, ale naprawdę , autentycznym...". Codzienna Eucharystia, Komunia św., wzajemnie okazywany sobie szacunek i troska z dnia na dzień pogłębiały więzi. Wszyscy stworzyli wspólnotę, w której każdy był potrzebny, ważny i niezastąpiony. Kapłan i siostry zakonne czuwali nad duchowym wymiarem podróży. Nauczyciele-opiekunowie poszczególnych grup młodzieży dbali o bezpieczeństwo i porządek. Pilot kierował grupę ku kolejnym celom pątniczego szlaku, a kierowcy szczęśliwie dowozili na miejsce. Młodzież natomiast angażowała się w oprawę liturgiczną, modlitwy prowadzone w autokarze podczas jazdy, a w miejscach publicznych godnie prezentowała symbole pielgrzymki: chusty, proporce i flagi państwowe.
Uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych to wyróżnieniedla uczestników pielgrzymki. Dla szkoły, która nosi teraz imię bł. Jana Pawła II to zadanie, by nieść myśl papieską, a z nią Chrystusa w kolejne dni, tygodnie, miesiące i lata pracy, dla dobra młodzieży miasta, regionu i ojczyzny.
                                                                                        Rafał Czupryk