facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Listopad 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4 5
week 45 6 7 8 9 10 11 12
week 46 13 14 15 16 17 18 19
week 47 20 21 22 23 24 25 26
week 48 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017
 A284931

Ojcze Święty, przyszliśmy do Ciebie...

          Na ten dzień czekaliśmy wszyscy. 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie papież Franciszek ogłosił świętym Patrona naszej szkoły – Błogosławionego Jana Pawła II. Nie mogło nas tam nie być, dlatego na trzy dni przed kanonizacją, w piątek, wyjechała autokarowa pielgrzymka do Wiecznego Miasta. Na czele stu pięćdziesięciu pielgrzymów stanęła Siostra Dyrektor Anna Telus. Ojcem Duchowym wyjazdu był ks. Dariusz Trojnar. Opiekę nad grupami sprawowały: s. Katarzyna, s. Lucyna, s. Daniela, s. Olena, wspierane przez nauczycieli - panią Magdalenę Dygoń, panią Annę Osiak, panią Matyldę Stolarską, panią Małgorzatę Czyż, pana Bogdana Kwiatkowskiego - i panią sekretarkę Ewelinę Olech. Trzy autobusy - żółty, zielony i czerwony - wypełnione uczniami naszego Gimnazjum i Liceum, Rodzicami i Opiekunami, przebyły ok. 1800 km, by wziąć udział w wyjątkowej uroczystości, kanonizacji dwóch papieży - Jana Pawła II i Jana XXIII. Po dwudziestu czterech godzinach podróży dotarliśmy do Fiuggi, miejscowości oddalonej o 90 km od stolicy Włoch. Udaliśmy się szybko na spoczynek, aby nabrać sił przed niedzielną uroczystością. O około 3:00 nad ranem, w niedzielę, wyjechaliśmy z hotelu do Rzymu. Na miejscu byliśmy o 4:30. Tłum ludzi podążał w stronę Placu św. Piotra. Od początku wiedzieliśmy, że nie uda nam się dotrzeć przed Bazylikę, ale chcieliśmy dojść jak najbliżej telebimu, na którym miała być transmitowana Msza Święta. W ogromnym tłumie prowadził nas brzozowy krzyż, który na co dzień wisi w Auli Jana Pawła II. Jest to symbol wyjazdów Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek do Rzymu począwszy od pogrzebu naszego ukochanego Ojca Świętego, przez beatyfikację i w końcu kanonizację. Dodatkowo nieśliśmy małe brzozowe krzyże jako wotum wdzięczności za to, że większość z nas mogła żyć w czasach pontyfikatu Jana Pawła II, za to, że dane jest nam uczyć się, pracować w szkole, której On jest Patronem, za to, że możemy być częścią tej niezwyklej historii – świętej historii...
Dodatkowo każdy z nas miał w sercu swe osobiste intencje, bo przecież przyszliśmy do naszego kochanego Ojca Świętego...
Czas do rozpoczęcia uroczystości wypełnił nam śpiew i modlitwa, a także rozmowy przepełnione radością z powodu tego, że mogliśmy być w tym dniu w Rzymie, że mogliśmy być tam razem jako wspólnota. W skupieniu wysłuchaliśmy transmisji kanonizacyjnej Mszy Świętej, nadawanej przez Radio Watykańskie. Po uroczystości ks. Dariusz odprawił Mszę, tak byśmy mogli w tym wyjątkowym dniu przyjąć Komunię Świętą. Wielu polskich pielgrzymów przyłączyło się do naszej modlitwy eucharystycznej.  
Pielgrzymka trwała dziewięć dni. Zwiedziliśmy Rzym, Loreto, Wenecję, Asyż, Padwę. Przez cały czas dopisywała nam piękna pogoda. Codzienna Eucharystia dodawał nam siły i mocy. Z dumą nosiliśmy flagi z logo i nazwą szkoły, a także chusty kanonizacyjne, które niejednokrotnie ratowały nas przed zgubieniem się w tłumie. Za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II dziękowaliśmy Bogu, że mogliśmy przeżyć te niezwykłe chwile.

 

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview