Categories: Laudate Deum

Categories: Laudate Deum

22 października 2005 roku, w sobotę, w naszej szkole odbył się III Międzygimnazjalny Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej Laudate Deo w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Celem Konkursu było: upamiętnienie 27 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, popularyzacja nauczania Sługi Bożego Jana Pawła II, popularyzacja piosenki religijnej oraz ukazanie papieskiej idei zjednoczenia chrześcijan różnych narodowości „W różnych językach wielbi się tego samego Boga”.
W Konkursie wzięły udział 23 zespoły i soliści z Rzeszowa i okolicznych miejscowości. Każdy wykonawca zaprezentował dwie piosenki, które nawiązują do nauczania Jana Pawła II oraz w kilku zdaniach uzasadnił związek śpiewanych przez siebie piosenek z tym nauczaniem.
Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: piosenki polskiej i piosenki w języku obcym. Ocenie podlegały: komentarz (treść i sposób przekazu), walory artystyczne wykonania oraz poprawność językowa.

W kategorii piosenka polska przyznano:

I miejsce – Zespołowi Plus pięć z Publicznego Gimnazjum w Cmolasie
II miejsce – Zespołowi Muzyczna Jedynka z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łańcucie
III miejsce – Zespołowi Faustynki z Gimnazjum nr 9 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie

W kategorii piosenka w języku obcym:

I miejsceZespół instrumentalno-wokalny z Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie
II miejsce – Zespół Adoremus z Gimnajum im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rakszawie.
III miejsceZespół wokalny z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (nasi przedstawiciele)

Wyróżnienia:

Schola XIV Drużyny Harcerskiej z Kamienia Prusiny