Categories: Aktualności SP

Categories: Aktualności SP

14 czerwca 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 1 i 2 SP z Panem dr inż. Marcinem Kaczmarzykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, który jest tatą dwójki naszych uczniów, a także absolwentem Szkoły Sióstr Prezentek.
Pan Marcin przybliżył nam kawałek wszechświata, przywożąc ze sobą wspaniałe okazy meteorytów, które dzieci mogły obejrzeć, a co najważniejsze wziąć do rąk. Uczniowie dzięki przygotowanej przez gościa prelekcji i prezentacji, poszerzyli swoją wiedzę o wszechświecie. Odbył się również II etapowy konkurs wiedzy o meteorytach i budowie Układu Słonecznego. Po przeprowadzonym teście wyłoniono 10 finalistów, którzy wzięli udział w dalszych zmaganiach. Laureaci, którzy stanęli na podium, jako nagrodę otrzymali okaz meteorytu kamiennego, chondrytu zwyczajnego H5 Tamdakht.
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za fascynujące spotkanie.