Categories: Aktualności LO

Categories: Aktualności LO

2 września 2024 r. rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025. Uczniowie Liceum wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w szkolnej kaplicy, gdzie o godz. 11:00 rozpoczęła się Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny. Następnie – naszym zwyczajem – miał miejsce wykład historyczny. Tym razem wygłosił go p. Tomasz Januszewski. Tematem wykładu była „Wojna obronna Polski we wrześniu 1939 r.” Kolejno wystąpili uczniowie, którzy zaprezentowali relacje z wyjazdów wakacyjnych: Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu oraz rekolekcji „Bóg – taniec – wypoczynek”. Wystąpiła również p. Renata Sydor, która zaprosiła wszystkich Licealistów na IV Edycję wydarzenia  LUX IN TENEBRIS (Światło w ciemności), które odbędzie się 16 października – w Dniu Patrona Szkoły oraz zachęciła uczniów do obecności i czynnego w nim udziału. Tematem spotkania będzie ROZTROPNOŚĆ czyli mądrość praktyczna i wezmą w nim udział ciekawi Goście.
Na zakończenie wystąpiła s. Dyrektor Bernarda Agata Rozmus, która powitała nowych uczniów Liceum, przedstawiła nowych nauczycieli oraz poinformowała obecnych o nowej funkcji s. Reginy Dąbrowskiej, która obok s. Oleny Dremlyugi została Wicedyrektorką naszej Szkoły. Po ogłoszeniu przez s. Dyrektor otwarcia nowego roku szkolnego 2024/2025 uczniowie z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie w klasowym gronie zakończyli uroczystość.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrego i owocnego nowego roku szkolnego!