W dniach 1-7 września 2024 r. uzdolniona matematycznie młodzież naszych szkół (SP i LO) uczestniczyła w 51. warsztatach matematycznych w Porębie Wielkiej. W konkursach zadaniowych najlepsze wyniki spośród naszych uczniów osiągnęli: Szymon Rynkiewicz i Mateusz Pszona w grupie młodszej, Karol Rzeszuto i Marek Hadam w grupie średniej oraz Maksymilian Potępa w grupie starszej. Pozamatematyczną atrakcją tego wyjazdu okazała się być „miejscowa” papuga, która pojawiła się tuż obok nas podczas ogniska :)

W następnym tygodniu (10-13 września 2024 r.) pięciu uczniów naszego Liceum, będąc w dwunastoosobowej reprezentacji województwa podkarpackiego, uczestniczyło w IX Kongresie Młodych Matematyków odbywającym się we Wrocławiu. Oliwia Pszona, Emilia Pitera, Wiktoria Bolka, Zofia Bolesławska i Maksymilian Potępa brali udział w wielu ciekawych wydarzeniach, tj. wykładach pracowników naukowych kilku uczelni, sesjach prowadzonych przez uczniów, grze ulicznej czy wyprawie do Hydropolis. W późnych godzinach wieczornych spędzali miło czas grając w gry planszowe. Uczestnictwo w tym organizowanym co dwa lata „święcie matematyki” było bardzo ubogacające zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów.