Categories: Laudate Deum

Categories: Laudate Deum

Już po raz piąty odbył się w sobotę 27 października 2007 r. w naszej szkole Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deo”, pod patronatem Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Kazimierza Górnego.

Tym razem hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, gdyż takie jest założenie konkursu, oddawało śpiewem 26 wykonawców – solistów i grup. Śpiewano po polsku, angielsku, włosku, francusku i hiszpańsku. Pięknych utworów, wzbogaconych komentarzem dotyczącym nauczania Jana Pawła II, słuchaliśmy od godziny 10.00 do godziny 15.00. Wykonawcy byli prezentowani przez uczniów naszej szkoły: Marysię Latochę i Jędrzeja Trojanowskiego. W przerwie na ogłoszenie wyników uczestnicy wysłuchali mini koncertu przygotowanego przez chór naszej szkoły. Następnie Jury, pod przewodnictwem Pana Profesora Władysława Kluza ogłosiło werdykt.

W kategorii piosenka polska – zespół przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Schola Parafii p.w. Św. Józefa Rzeszów – Staromieście
I miejsce (ex aeguo) – Chór Szkolny Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
II miejsce – Chór Szkolny Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach
III miejsce – Zespół Wokalny Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski
Wyróżnienie – Schola Parafialna z Parafii p.w. Św. Judy Tadeusza
Wyróżnienie – Zespół Muzyczny „Trio Pro Deo” ze Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku

W kategorii piosenka polska – solista przyznano:

I miejsce – Aneta Mulak z Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach
II miejsce – Mateusz Buż ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie
III miejsce – Agata Stawarz z Gimnazjum Zespołu Szkół w Lutczy
Wyróżnienie – Józefina Zawisza z Publicznego Gimnazjum im. Bł. Ks. Romana Sitko w Kamionce
Wyróżnienie – Dominika Pluta z Publicznego Gimnazjum im. Anny Jenke w Błażowej

W kategorii piosenka w języku obcym przyznano:

I miejsce – Chór Szkolny Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie
II miejsce – Zespół Wokalny Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
III miejsce – Schola Parafii p.w. Św. Józefa Rzeszów – Staromieście

Po raz pierwszy przyznano wyróżnienie dla opiekuna wykonawców. Otrzymała je pani Sylwia Wojnar za kompetentne przygotowanie uczniów z dwóch szkół: Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach i Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie.

Wyżej wymienieni wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Siostrę Dyrektor Annę Telus i Radę Rodziców. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w Konkursie, a wszyscy opiekunowie – dyplomy uznania za przygotowanie uczniów.